واکنش شدید اللحن دمشق به اظهارات امروز اردوغان

وزارت خارجه سوریه به شدت به حرفهای امروز رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان داد.

به نقل از سانا، یک منبع وابسته به وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: پس از حمایت مستمر از تروریسم و تروریستها در سوریه و آموزش و تسلیح وحمایت از آنها و اعزامشان برای کشتن سوری ها، امروز رئیس جمهور رژیم ترکیه حرفهایی زد و از حمایت ملت سوریه سخن گفت. وی قاتلی است که دستانش به خون ملت سوریه آغشته است و حامی تروریسم و گروههای تروریستی است است که همچنان سوری ها را می کشند.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: حرفهای اردوغان و اینکه نگران ملت سوریه است؛صادر نمی شود مگر از رژیمی که مرتکب کشتار می شود و از شعارهای انسان دوستانه که از آن فاصله دارد، دم می زند. این رژیم به ساکنان شمال سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم یورش برده است.

منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه افزود: سوریه که به حملات ترکیه از طریق هدف قرار دادن بازوهای آنکارا و تروریستهای وابسته به ترکیه و شکست آنها واکنش نشان داده است تاکید می کند که با تجاوز ددمنشانه ترکیه در هر نقطه از سوریه با همه ابزار و راههای مشروع مقابله می کند. قافله مبارزه با تروریسم مسیر خود را طی می کند و اظهارات اردوغان و امثال آن سبب توقفش نخواهد شد. حمایت از ملت سوریه، فقط ماموریت ارتش و دولت سوریه است.

Share: