وخامت وضعیت سلامتی محمد نظری

، زندانی سیاسی و ممانعت از درمان وی در خارج از زندان

وضعیت سلامتی محمد نظری ، زندانی سیاسی، خوب نیست و مسئولان زندان مرکزی ارومیه از معالجه پزشکی وی در خارج از زندان، ممانعت به عمل می‌آورند.

گفته یک منبع آگاه در این خصوص حاکی است که در نتیجه اعتصاب غذای ۹۰ روزه‌ آقای محمد نظری ، یک تومور مشکوک در معده‌ او مشاهده شده است؛ اما مسئولان زندان ارومیه تاکنون اجازه مراجعه به پزشک متخصص خارج از زندان جهت معالجه به وی نداده‌اند.

محمدحسین آقاسی، وکیل محمد نظری پیش از این در صفحه توییتر خود از وخامت حال موکلش خبر داده بود.

محـمد نظری، زندانی سیاسی اهل شاهین‌دژ در تاریخ ۹ خردادماه سال ۱۳۷۳ به اتهام «هواداری و تبلیغ برای احزاب کردی اپوزیسیون جمهوری اسلامی» از سوی مأموران امنیتی سپاه ابوذر شهر بوکان بازداشت و در دادگاه بدون حضور وکیل و به ریاست قاضی جلیل‌زاده، رئیس دادگاه انقلاب ارومیه به اعدام محکوم شد.

حکم این شهروند سرانجام در سال ٧٨ با یک درجه تخفیف به زندان ابد کاهش یافت و از آن زمان تاکنون وی در زندان‌های ارومیه و رجایی‌شهر کرج محبوس و از هرگونه اعطای مرخصی محروم گشته است.

این زندانی سیاسی، روز یکشنبه ۱۴ آبان‌ماه ٩۶، بنا به درخواست محـمد حسین آقاسی، وکیل پرونده خود به اعتصاب غذای ٩٩ روزه‌اش در زندان رجایی‌شهر کرج، پایان داد و پس از آن به زندان مرکزی ارومیه انتقال یافت.

یادآوری می‌شود که پیشتر نهادهای امنیتی اعضای خانواده‌ محـمد نظری را به خاطر پیگیری پرونده او تحت فشار قرار داده بودند. محـمد نظـری که از ۲۵ سال پیش دوران حکم حبس ابد خود را سپری می‌کند، گفته است که شرط آزادی‌اش را انجام مصاحبه قرار داده‌اند.

  • افشاگری زندانی سیاسی، محمد نظری پس از ربع قرن حبس و بدون یک روز مرخصی
  • نامه دادخواهی محمد نظری به سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر
  • ممانعت سپاه از آزادی محمد نظری زندانی سیاسی قدیمی کرد
Share: