ویدئویی که توسط شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان منتشر شده، نشان می دهد روز گذشته (چهارشنبه ۲۷ مهر) یگان ویژه با تجهیزات جنگی به مدرسه دخترانه تمدن در بوکان وارد شده تا دختران نوجوانی که شعار مرگ بر دیکتاتور سر داده‌اند، را سرکوب کند. چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱

ورورد یگان ویژه با تجهیزات جنگی به مدرسه دخترانه تمدن در بوکان

بازداشت ۲۹ دختر دانش‌آموز دبیرستان بیان مهاباد: در پی اعتراض دختران دانش‌آموز در دبیرستان «بیان» مهاباد، مدیر این دبیرستان خصوصی به نام سلطان عیسوی با مأموران امنیتی تماس گرفته، همزمان با قفل کردن درب مدرسه و زندانی کردن دانش‌آموزان در آن تا رسیدن مأموران تعداد ۲۹ دختر دانش‌آموز را به آن‌ها تحویل داده است.

گزارش دریافتی: خواستم بگم شهر های کوچیکی مثل مریوان حتی نمیذارن از پشت سر عکس و فیلم گرفته بشه چون شهر کوچیکه همه میشناسن. واسه همین کلا دیگه کسی فیلم نمیگیره تا پخش بشه. یه جوری این رو بذارید که مردم ایران فکر نکنن ما ساکتیم.

کسبه و مغازه داران فیروز آباد فارس به اعتصابات سراسری پیوستند.

تجمع اعتراضی در هفت تپه موقتا به حالت تعلیق در آمده و پس از تصمیم جمعی و با برنامه ریزی مجدد و تغییراتی در برنامه اعتراضی، در روزهای آینده از سرگرفته خواهد شد.

فراخوان ها

تجمع های مختلف دانشجویی دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی برای روز شنبه فراخوان اعتراضی داده اند. شنبه ۳۰ مهر، ساعت ۱۲ ظهر روبروی کتابخانه ی مرکزی سمت دریاچه.

جوانان محلات تهران در اطلاعیه ی شماره ی ۱۳ خود دو فراخوان تظاهرات سراسری برای روزهای شنبه ۳۰ مهر و چهارشنبه ۴ آبان منتشر کرده اند. جوانان محلات تهران همچنین از فراخوان جوانان محلات تبریز برای ۲۸ مهر که روز تولد ستارخان است حمایت کرده اند. (مشروح خبر در ستون خبرهای کوتاه منتشر شده است)

جوانان انقلابی محلات شهر سنندج در اطلاعیه ی شماره ۶ خود فراخوان به سازمانیابی جوانان شده و خواهان تشکیل شوراهای محل کار و زیست شده اند. در این اطلاعیه آمده است: اکنون و با گذشت بیش از یک ماه از اعتراض های ما در کف خیابان، در دانشگاه و مدرسه باید به فکر حفظ دستاوردهای تاکنونی و تدارک برای پیشروی های آینده باشیم. ما ضمن آنکه باید چشم انداز روشنی از پیروزی بر حکومت این زالو صفتان و سرکوبگران داشته باشیم، باید بدانیم که مهمترین وسیله و ابزار پیشروی ما سازماندهی و تشکل است. با سازماندهی مناسب نیروهایمان در محل کار و زیست است که می توانیم به قدرت واقعی خود پی ببریم. (مشروح خبر در ستون خبرهای کوتاه اخبار روز منتشر شده است)

چهار ائتلاف سیاسی مخالف جمهوری اسلامی در بیانیه ی مشترکی اعلام کردند در تظاهرات روز شنبه در برلین شرکت می کنند. همبستگی برای آزادی و برابری در ایران، کنگره ملیتهای ایران فدرال، شورای دموکراسی خواهان ایران، مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در بیانیه ی خود نوشته اند: با کلیه احزاب، سازمانها و افراد دموکرات، جمهوریخواه، چپ و سوسیالیست همدل و همگامیم. از همه آنهائی که قلب شان برای آزادی و دموکراسی، برابرحقوقی جنسی، سیاسی، و اقتصادی در کلیه زمینه های اجتماعی و ایرانی آزاد بدون جمهوری اسلامی می طپد، دعوت می کنیم که مشترکأ با هم در این تطاهرات شرکت کنیم. (مشروح خبر در ستون میز احزاب اخبار روز منتشر شده است)