وزیر خارجه ی حکومت اسلامی به رئیس جمهور آمریکا: ترامپ، مراقب تله باش!

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی بار دیگر به آمریکا هشدار داد که هرگونه اقدامی علیه ایران پیامدهای وخیمی برای واشنگتن خواهد داشت.

محمد جواد ظریف در توییتی با هشدار به آمریکا نوشت: ”اطلاعات تازه از عراق حاکی از آن است که عوامل آتش‌افروز اسراییل در حال توطئه‌چینی برای حمله به آمریکایی‌ها هستند، تا ترامپ در حال رفتن را به بهانه‌ای ساختگی به جنگ بکشانند.

ترامپ، مراقب تله باش. هرگونه آتش‌بازی، پاسخ متقابل جدی همراه خواهد داشت، به خصوص علیه همان دوستان صمیمی‌ات.”

ظریف پیشتر هم به آمریکا درباره هرگونه ماجراجویی هشدار داده بود. او روز پنجشنبه هم در توییتی گفته بود: اطلاعات به دست آمده از عراق نشانگر دسیسه ای برای جور کردن بهانه ی جنگ است. ایران به دنبال جنگ نیست اما آشکارا و مستقیما از مردمش، امنیتش و منافع حیاتی اش دفاع خواهد کرد.

سالروز مرگ قاسم سلیمانی موجب گسترش تهدیدها و تنش ها از سوی آمریکا و جمهوری اسلامی علیه یکدیگر شده است. در حالی مقامات آمریکایی با پرواز بمب افکن ها و رژه ی کشتی ها در خلیج فارس جمهوری اسلامی را تهدید کرده اند که به هر حرکت انتقام جویانه پاسخ سختی خواهند داد، فرماندهان نظامی سپاه آمریکا را به انتقام متقابل تهدید می کنند و سیاستمداران حکومتی، به آمریکا هشدار می دهند که از اقدامات تحریک آمیز دست بر دارد.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *