وضعیت اسفبار بهداشتی مدارس، تهدید سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده های آنها

حاجی‌ میرزایی وزیر آموزش و پرورش  اخیرا در مصاحبه خود با رسانه های وابسته به حکومت ابتلای دانش‌آموزان و معلمان به کرونا را انکار کرد، این در حالیست که پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری تهران می گوید: “به کرات در این چند روز معلم و دانش‌آموز مبتلا به کرونا داشتیم.” او با انتقاد از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های کشور، در مورد پخش شدن کرونا در مدارس به علت بیماری معلمان و دانش‌‌آموزان هشدار داد.

علی رغم این که مدارس در مناطقی بازگشایی شده است، شمار قابل توجهی از خانواده‌ها از فرستادن فرزندان خود به مدارس خودداری کرده‌اند (تا جایی که مثلا مقام حکومتی اعلام کرد فقط 15 دانش آموزان در تهران در کلاسهای درس حضور داشته اند) و آموزش ‌و ‌پرورش نیز در مقابل اعلام کرد، حضور دانش‌آموزان در مدرسه منوط به رضایت والدین آنها است.

مدارس، دانشگاه ها و مراکز علمی توان تامین حداقلی پروتکل های بهداشتی را نداشته و روند اعمال شده دانش آموزان و دانشجویان را با خطر بالقوه جانی رو به رو می کند. 

با وجود دوام همه گیری ویروس کرونا و در خطر بودن جان دانش آموزان و دانشجویان حکومت صرفا به فکر دوام منافع خود و کسب سود و سرمایه حاصل از این بنگاه مالی (مدارس و دانشگاه ها) است. در شرایط کنونی راهکار و یا رویکرد درست پیش روی جامعه، دانشجویان و اولیای کودکان الزام اعتراض وسیع به این رویکرد حکومت در بازگشایی به طور وسیع با صدور بیانیه ها و اطلاعیه های گسترده می باشدو بعلاوه دوام مطالبه گری حول تامین ملزومات زیرساختی، نرم افزاری و سخت افزاری برای استفاده از سیستم آموزش غیر حضوری به گونه ای که هر فرد بدون در نظر گرفتن توانایی و عدم توانایی مالی بتواند به آموزشی یکسان دست پیدا کند دارای اهمیت بسزایی است.

Share: