وضعیت نامناسب جسمی حمیدرضا رحمتی در پنجمین روز اعتصاب غذا

حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان در پنجمین روز بازداشت و اعتصاب غذای خود به درمانگاه زندان منتقل شده است. انتقال وی در پی افت شدید فشار خون صورت گرفته است. او روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه، توسط ماموران نیروی انتظامی در شهرضا بازداشت و به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده بود. آقای رحمتی تیرماه امسال توسط دادگاه کیفری شهرستان شهرضا به تحمل ۳ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق در ملا عام و پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده و حکم صادره به تائید دادگاه تجدیدنظر نیز رسیده بود. بر اساس این حکم مدت ۱۰ ماه از محکومیت وی در تبعید و در زندان شهر نائین اجرا خواهد شد.

هرانا، به نقل از شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، امروز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه، حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان به درمانگاه زندان دستگر اصفهان منتقل شد.

بر اساس این گزارش این معلم زندانی که در پنجمین روز اعتصاب غذای خود به سر میبرد روز جاری در پی افت فشار شدید به درمانگاه زندان منتقل شده با این حال از قبول تزریق سرم امتناع کرده است.

روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه ۹۸، حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان توسط ماموران نیروی انتظامی در شهرضا بازداشت شد.  آقای رحمتی طبق اعلام قبلی خود از زمان بازداشت دست به اعتصاب غذا زده است.

تیرماه سال جاری حمیدرضا رحمتی از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی با حرکات غیر متعارف در محیط اداره آموزش و پرورش” به تحمل ۱۸ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق در ملا عام و همچنین از بابت اتهام “تشویق و ترغیب و تهدید به خشونت با ارسال پیامک در فضای مجازی” به ۱۸ ماه حبس تعزیری و پرداخت ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده بود.

بر اساس این حکم، مدت ۱۰ ماه از حبس وی به صورت حبس بسته، در تبعید و در شهرستان نائین صورت خواهد پذیرفت و حکم شلاق این معلم نیز در ملا عام و در حیاط زندان شهرضا و در حضور کلیه زندانیان و قاضی ناظر بر زندان اجرا خواهد شد.

این دادگاه همچنین حمیدرضا رحمتی را به عنوان مجازات تکمیلی مکلف به انتشار و الصاق حکم قطعی خود در اداره آموزش و پرورش شهرضا و همچنین تهیه و انتشار لیست ۴۰ مورد از خدمات و پیشرفت های حکومت ایران طی ۴۰ سال گذشته در فضای مجازی کرده است.

مصادیق اتهامات مطروحه علیه آقای رحمتی، در این دادنامه تحصن تک نفره وی در اداره آموزش و پرورش شهرضا و در دست گرفتن شعار نوشته با مضمون “به زندانی بودن معلمان راستین در صحن اداره تا گرفتن پاسخ صحیح در تحصن و اعتصاب خواهم ماند” عنوان شده است.

شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان اصفهان حکم صادره علیه حمیدرضا رحمتی را در شهریورماه سال جاری عینا تائید کرد.

لازم به یادآوری است حمیدرضا رحمتی، از تاریخ ۱۰ تا ۱۹ آذرماه ۹۷ در اعتراض به بازداشت گسترده معلمان در جریان تحصن سراسری آبان‌ماه ۹۷ در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک نفره زده بود.

آقای رحمتی روز شنبه ۸ دی‌ماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تفهیم اتهام «اخلال در نظم عمومی» در ارتباط با تحصن، در تاریخ ۱۱ دی‌ماه همان سال با تودیع قرار کفالت ۴۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

Share: