وضعیت کارگران شهرداری تهران در شرایط کرونایی

روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۹، مدیر عامل یکی از شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران با نام شهر سالم، در خصوص نتیجه تست غربالگری سلامت بر روی بیش از ۱۵هزار و ۵۰۰ نفر از کارگران کارگران شهرداری تهران، گفت این تست نشان داده است که ۲هزار و ۶۱۰ نفر علائمی مشابه کرونا داشته‌اند.

او که در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر صحبت می‌کرد، افزود آزمایش تکمیلی و انجام ۳۰۰ سی‌تی‌اسکن نشان داده است که ۴۴ نفر از این تعداد به ویروس کرونا مبتلا هستند

اظهارات مدیر عامل این شرکت در ادامه خبر دیگری است که در اواسط فروردین‌ماه امسال مجید فراهانی یکی از اعضای شورای شهر تهران گفته بود حدود ۲۰۰ نفر از کارکنان شهرداری تهران به کرونا مبتلا شده‌اند.

بنا به گفته حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم، نتیجه غربالگری ۴۷هزار کارمند و کارگر شرکت‌های تابع شهرداری نشان می‌دهد که ۸۰ تن از این کارکنان و کارگران به بیماری کرونا مبتلا هستند.

کارگران شهرداری از آغاز شیوع بیماری کرونا در شرایطی بدون کمترین حفاظ ایمنی و بهداشتی مشغول به کار بوده‌اند که در اسفندماه سال گذشته خبرها از قرنطینه شدن شهردار منطقه ۱۳ تهران و تعطیلی شورای شهر تهران به دلیل خطر ابتلا به این ویروس حکایت داشت.

وضعیت کارگران شهرداری از آن زمان تاکنون نه تنها تغییری نکرده است، بلکه افزایش مبتلایان به این ویروس، آنها را بیش از پیش در منگنه مرگ و ابتلا قرار داده است.

آخرین اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت در روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت حاکی‌ست که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بالای  ۱۰۳هزار و ۱۳۵ نفر و تعداد جانباختگان این بیماری ۶هزار و ۴۸۶ نفر ذکر شده است. سخنگوی وزارت بهداشت روز چهارشنبه از احتمال شروع پیک دوم و سوم کشور خبر داد. وی در آن روز گفت اگر اقتصاد ایران تحمل آن را داشت، کشور باید یک سال تعطیل می‌شد.

Share: