وعده‌های توخالی به کارگران کارخانه حریر خوزستان پس از گذشت هزار و ۲۰۰ روز

بیش از ۴ سال پیش، به دنبال بالا گرفتن مشکلات کارگری در کارخانه حریر خوزستان، فرماندار شوش و استاندار خوزستان خبر از رفع مشکلات دادند، اما اکنون کارگران کارخانه حریر خوزستان پس از گذشت هزار و ۲۰۰ روز باز هم بایستی همان وعده‌ها را بشنوند.

روز جمعه ۱۱ دی ماه ۹۹، محمد رضوانی‌فر، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) از کارخانه حریر خوزستان در شوش بازدید کرد.

در این بازدید که نماینده شوش نیز حضور داشت، رضوانی‌فر وعده داد که ظرفیت کارخانه حریر خوزستان، از طریق راه‌اندازی خط جدید تولید، از ۱۰ هزار تن در سال به ۶۰ هزار تن افزایش پیدا خواهد کرد.

کارگران کارخانه حریر خوزستان، اکنون پس از هزار و ۲۰۰ روز که از وعده‌های توخالی فرماندار شوش و استاندار خوزستان می‌گذرد، باز هم شاهد بیان وعده‌هایی هستند که ۴ سال است تکرار می شود و طی این مدت هیچ اقدام عملی، توسط مسئولان، برای اجرای آنها صورت نگرفته است.

۴ سال پیش، وقتی مشکلات کارگری در کارخانه حریر خوزستان بالا گرفت، فرماندار شوش و استاندار خوزستان، اقدام به برگزاری جلسات و بحث‌ و گفتگو با سهامداران پرداختند و در نهایت خبر از رفع مشکلات این کارخانه دادند.

اما اکنون پس از گذشت بیش از هزار و ۲۰۰ روز، همچنان همان مشکلات کارگران به قوت خود باقی است و باز هم مدیرعامل شستا برای دادن وعده‌هایی که چشم امیدی به عملی شدن آن وجود ندارد، از کارخانه حریر خوزستان بازدید به عمل می‌آورد.

کارخانه حریر خوزستان از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ سلولزی تاپیکو است که سالیان با مشکلات خرد و کلان درگیر است و اکنون سهامدار عمده و موسوی مدیرعامل این شرکت که پیش از این رئیس حراست تاپیکو بوده است، وعده توسعه و سرمایه‌گذاری کلان می‌دهد.

بنا به گفته کارگران کارخانه حریر خوزستان، این وعده‌ها در حالی داده می‌شود که هنوز حتی طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگران این کارخانه به اجرا در نیامده است.

مدیرعامل شستا همان وعده‌های گذشته را در باره طرح طبقه‌بندی مشاغل تکرار کرده و گفت: «طرح طبقه‌بندی مشاغل و طرح توجیه فنی و اقتصادی تکمیل زنجیره ارزش و تولید در این شرکت تدوین می‌شود.»

این اظهارات بدین معنی است که از وعده ۴ سال پیش تاکنون اقدامی صورت نگرفته و وعده‌های جدید نیز، رو به آینده‌ای نامشخص است. موضوعی که کارگران را نگران کرده و نسبت به آن معترض هستند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *