مقامات قضایی ایران جان باختن سارینا اسماعیل‌زاده دختر ۱۶ ساله کرجی را نیز به مانند مرگ نیکا کرمی به سقوط از ارتفاع ارتباط دادند!

حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز درباره این اتفاق گفت: «در نخستین دقایق روز دوم مهرماه در حدود ۲۰ دقیقه بامداد، طی تماس تلفنی کلانتری ۱۴ رسالت کرج، گزارش یک مورد سقوط از ارتفاع به قاضی کشیک دادسرای ناحیه یک کرج ارائه شد.»

وی افزود: «پس از دریافت این گزارش بازپرس کشیک دادسرای مذکور شخصا در محل حادثه حاضر شده و با بررسی‌های اولیه مشخص گردید جسد متعلق به دختر نوجوانی  حدودا ۱۶ ساله است که در محل ورودی پارکینگ پشتی ساختمان همسایه منزل مادر بزرگ متوفی در عظیمیه کرج قرار داشت.»

وی گفت: «با بررسی‌های اولیه مشخص شده است، متوفی که به همراه مادر خود در همان شب در منزل مادربزرگ خود بودند از راه‌پله منزل مادر بزرگ، خود را به پشت بام طبقه پنجم رسانده و از آنجا پس از ورود به پشت بام همسایه به پایین پریده و طبق بررسی‌های اولیه خودکشی کرده است.» وی مدعی شد که سارینا سابقه خودکشی ناموفق با مصرف قرص داشته است. 

سازمان عفو بین‌الملل در تاریخ ۳۰ سپتامبر گفته بود که سارینا اسماعیل‌زاده در جریان اعتراضات در شهر کرج در تاریخ یک مهر ۱۴۰۱ پس از ضرب و شتم شدید از سوی نیروهای امنیتی با باتوم از جمله در ناحیه سر جان خود را از دست داد. 

پیش از این نیز مقامات ایران کشته شدن نیکا شاکرمی، دختر ۱۶ ساله خرم‌آبادی را که در تظاهرات روز ۲۸ شهریور در تهران حضور داشت به سقوط از ارتفاع ربط داده بودند. با این حال مادر نیکا شاکرمی روز گذشته در گفت‌وگویی اعلام کرد که دخترش بر اثر ضرب و جرح از ناحیه سر با باتوم کشته شده است.