با تصویب هیأت دولت، نرخ جدید تعرفه‌های خدمات پزشکی تعیین شد. مطابق قانون جدید که به تصویب هیأت وزیران رسیده است، ویزیت پزشک به میزان ۲۴ درصد گران‌تر شده است.

بهرام عین‌اللهی،  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت ابراهیم رئیسی در روز ۴ اردیبهشت‌ماه خبر داده بود؛ نرخ‌های جدیدی برای تعرفه خدمات پزشکی در نظر گرفته شده است. او ضمن اعلام این خبر گفته بود که این تعرفه‌ها به هیأت وزیران داده شده و به تصویب رسیده است.

در خبری که هفته قبل عین‌اللهی اشاره‌ای به آن کرد، آمده است:

«میانگین افزایش تعرفه‌ها در بخش دولتی ۵.۱۹ درصد و در بخش خصوصی ۲۴ درصد می‌باشد».

عین‌اللهی تأکید کرده بود که نرخ‌های پیشنهادی جدید به امضاء سازمان‌های بیمه‌گر و نظام پزشکی نیز رسیده است. با توجه به درخواست سازمان نظام پزشکی و تصویب هیأت وزیران، پس از این ویزیت پزشک به میزان ۲۴ درصد گران‌تر اعمال می‌شود.

مردم فقیر دیگر قادر به تأمین هزینه‌های درمانی نیستند

با حذف ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی، نرخ دارو در سراسر کشور به شدت افزایش یافت. میزان افزایش قیمت برخی از داروها ۶ برابر شده است. حال با گران شدن ویزیت پزشک و گرانی دارو، موضوع دارو و درمان از معضلات جدی مردم فقیر خواهد بود.

متناسب با آمارهایی که از طرف کارگزاران حکومتی ارائه شده، حدود ۷۰ میلیون نفر از مردم کشور در زیر خط فقر قرار دارند. عمده کارگران و زحمتکشان کشور حقوق ماهانه‌ای زیر ۵ میلیون تومان می‌گیرند. در صورتی که خط فقر بالای ۱۱ میلیون تومان است. چنین وضعیتی نشان‌دهنده این است، اگر مسئول خانواده‌ای بیکار نباشد و بتواند حقوق ماهانه دریافت کنند، دریافتی آنها حتی هزینه معیشت روزانه‌شان  را تأمین نمی‌کند. لذا با گران شدن دارو و ویزیت پزشک مردم قادر به انجام امور درمانی نیستند و مشکلات غیرقابل جبرانی در کمین آنها می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.