پایان ضرب الاجل کارگران شرکت معادن زغال سنگ کرمان

روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری، کارگران شرکت معادن زغال سنگ کرمان ، با افزودن ۶ بند به مفاد جلسه روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه و تعیین ضرب‌الاجل ۴۵ روزه برای تحقق خواسته‌هایشان، به طور موقت به اعتصاب و تجمعات اعتراضی‌شان پس از ۱۵ روز خاتمه دادند و از روزدوشنبه ۲۹ اردیبشهت ماه، بر سر کارشان بازگشتند.

حال، با سپری شدن بیش از ۴۰ روز، تمامی وعده و وعیدهای مسئولان شرکت واستان از جمله امام‌جمعه کرمان توخالی در آمد و برخشم و اعتراض کارگران شرکت معادن زغال سنگ کرمان افزود و بنا به گفته یکی از آنها، کارگران معترض هستند و یا می‌توان گفت که آتش زیر خاکستر!

روز دوشنبه ۹ تیر ماه ۹۹، یکی از کارگران شرکت معادن زغال سنگ کرمان گفت: «در روز‌های ابتدایی با دادن قول‌هایی از ما مهلت ۴۵ روزه‌ای خواستند تا به دادخواهی ما رسیدگی کنند؛ با این حال با اتمام این فرصت، هنوز کوچک‌ترین کمکی از جانب شرکت برای کارگران صورت نگرفته است.»

وی افزود: «معترضین با شنیدن خبر برکناری مدیرعامل خوشحال شدند؛ هرچند که این اولویت اول آن‌ها نبود، اما تکذیب این خبر ما را آشفته حال کرد؛ چراکه شرکت برای به دست آوردن توجه ما قدمی برنمی‌دارد.»

این کارگر معترض ادامه می‌دهد: «متاسفانه هنوز قرارداد کارگران به دائمی تبدیل نشده و منتظر جواب دیوان عدالت اداری هستیم؛ به نظر می‌رسد که امکان این اتفاق هم وجود ندارد، هرچند که در گذشته به ما گفتند که بخشی از درخواست‌های کارگران که شدنی باشد را اجرا می‌کنیم؛ ولی تمامی آن‌ها شدنی نیست.»

به گفته او مسائلی که مد نظر کارگران بود، عملی نشده است. همچنین با این که در جلسه با استاندار در خصوص ضریب کاری کارگران صحبت شد، اما هنوز نتیجه‌ای نداشته است.

یکی دیگر از کارگران این شرکت گفت: «۴۵ روزی که شرکت به کارگران قول داده بود گذشت، اما هنوز اتفاقی نیفتاده است؛ قرار بود مدیرعامل برکنار شود، اما هنوز بر راس مدیریت نشسته است.»

وی افزود: «در آخرین جلسه گفته شده که حقوق این ماه به طور تمام و کمال پرداخت خواهد شد؛ کارگران معترض هستند و می‌توان گفت که آتش زیر خاکستر! اما ۱۰ روز دیگر فرصت دادیم تا ببینیم چگونه خواهد شد.»

Share: