پذیرش بیش از دو هزار زن خشونت دیده در خانه های امن

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت که در ۶ ماهه ابتدای سال جاری ۵۹۱ زن قربانی خشونت خانگی را در مراکز شبانه‌روزی دولتی در قالب خانه‌های امن پذیرش کرده‌ایم و همچنین در این مدت هزار و ۴۲۱ نفر از زنان در معرض خشونت خانگی در مراکز غیردولتی پذیرش شده‌اند.

ایلنا، سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی از پذیرش ۲۰۱۲ زن در خانه‌های امن خبر داد.

«محمود علیگو»، سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی درباره خشونت خانگی و زنانی که به خانه‌های امن مراجعه می‌کنند، گفت: “نوع خشونت و سطح خشونت تعاریف متفاوتی دارد. در اورژانس اجتماعی زنانی را داریم که با حکم قاضی به دلیل خشونت خانگی که علیه‌شان روا داشته‌اند، از منزل خارج و به خانه‌های امن منتقل شده‌اند.”

وی ادامه داد: “خشونت علیه این زنان بیشتر در زمینه ضرب و شتم بوده است. در ۶ ماهه ابتدای سال جاری ۵۹۱ نفر را در مراکز شبانه‌روزی دولتی در قالب خانه‌های امن پذیرش کرده‌ایم. همچنین در این مدت هزار و ۴۲۱ نفر از زنان در معرض خشونت خانگی در مراکز غیردولتی پذیرش شده‌اند.”

پیشتر رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ۸۸.۵ درصد زنان قربانی همسرآزاری، خانه دار هستند، گفته بود که رتبه اول زنان قربانی همسر آزاری، افرادی با تحصیلات سطح ابتدایی هستند.

لازم به ذکر است در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۰ هزار تماس در ارتباط با همسر آزاری بوده است.

Share: