کارگران پیمانکاری آبفا میناب در استان هرمزگان از پرداخت نشدن ۴ ماه حقوق و مزایای خود از بهمن سال گذشته تاکنون خبر می‌دهند. به گفته این کارگران در این ۴ ماه یعنی از بهمن سال گذشته تا امروز پولی دریافت نکرده‌اند. آنها در بدترین شرایط معیشتی به‌سر می‌برند. کارگران محروم  این منطقه می‌گویند در شب عید شرمنده زن و بچه گرسنه خود بودند.

این کارگران پیمانکاری که توسط پیمانکاران طرف قرارداد آبفای هرمزگان مشغول به‌کار هستند. از ناامنی شغلی و حقوق‌های ناچیز رنج می‌برند. کارگران می‌گویند آبفا با بکارگیری شرکت‌های پیمانکاری هیچ نظارتی بر پایمال شدن حقوق کارگران ندارد.

عبدالحمید حمزه‌پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، طی اظهاراتی پرداخت نشدن ۳ ماه مطالبات سال گذشته این کارگران را تایید کرد. وی از پرداخت مطالبات کارگران طرف قرارداد با پیمانکاران حوزه آب این شرکت شامل عیدی، سنوات و دستمزدهای عقب افتاده تا اسفند ۱۴۰۰ خبر داد.

اما کارگران پیمانکاری آبفا میناب با رد ادعای حمزه‌پور می‌گویند تاکنون که عید فطر را پشت سر گذاشته‌ایم هیچ پرداختی به آنها نشده است.

آبفای هرمزگان، پیش از این کمبود نقدینگی و مشکلات مالی را دلیل این تاخیر عنوان کرده بود.

کارگران می‌پرسند آیا مدیران آبفا نیز به بهانه نبود نقدینگی حقوق‌هایشان را با دیرکرد دریافت می‌کنند؟

این کارگران می‌گویند، در شب عید فطر جیب‌شان خالی است و توان رفتن به منزل به دلیل شرمندگی در کنار همسر و فرزندان خود را نداشتند.

پیگیری‌های این کارگران تا چک‌های پرداختی پیش رفته بود. اما تاکنون مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، برای تایید آن را امضا نکرده است.

استثمار کارگران پیمانکاری آبفا میناب توسط شرکت آبفا و پیمانکاران

این کارگران توسط پیمانکاران طرف قرارداد آبفای هرمزگان مشغول به کار هستند. به‌همین دلیل میزان دریافتی آنان نسبت به سایر کارگران قراردادی و رسمی بسیار کمتر است. شرکت‌های پیمانکاری دستمزد این کارگران را به‌صورت حداقلی پرداخت می‌کند.

یکی از کارگران پیمانکاری آبفای میناب در رابطه با پرداخت نشدن دستمزدهایشان پس از ۴ ماه کار می‌گوید:

«چرا باید حقوق ما کارگران با تاخیر پرداخت شود، با وجود اینکه دریافتی ما از کارگران رسمی پایین‌تر است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.