در سال ۲۰۲۲ پلیس ایالات متحده بنابر تحقیقاتی که در سال ۲۰۲۲ صورت گرفت نسبت به ده سال‌ گذشته روزانه تعداد بیش‌تری از مردم را به قتل رسانده است. ابتکار غیرانتفاعی Mapping Police Violence (ترسيم خشونت پلیس)  بر روی‌هم ۱۱۷۶ مورد را به ثبت رسانده که افراد پلیس در حال انجام وظیفه در ایالات متحده، مردم را به قتل رسانده اند. این تعداد در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱۱۴۵ نفر بود. ۲۴ درصد مقتولین سیاه‌پوست بودند، با این‌که سهم سیاه‌پوستان از کل جمعیت در ایالات متحده آمریکا ۱۳درصد است.

در بیش‌تر موارد، افراد در هنگام کنترل ترافیک، پس از اخلال در امنیت و آرامش عمومی و یا در کنترل وضعیت روحی افراد مقتوله صورت گرفته است.

بنا بر ابتکار «ترسيم خشونت پلیس» از زمان آغاز این آمارگیری و تحقیقات، در کمتر از ۲ درصد از موارد، علیه افسران پلیس کیفرخواست صادر شده است. 

ضرب و شتم بی‌رحمانه دختر سیاهپوست توسط پلیس آمریکا+ فیلم  

خبرگزاری مهر

انتشار ویدئویی از خشونت بی‌رحمانه پلیس آمریکا علیه یک دانش‌آموز دبیرستانی، خشم کاربران فضای مجازی را برانگیخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس۲۴، ویدئوی منتشر شده از ضرب و جرح یک دختر سیاهپوست نوجوان در دبیرستانی در کارولینای جنوبی توسط پلیس آمریکا، خشم عمومی را به دنبال داشت.

در تصاویر منتشر شده بِن فیلدز، معاون کلانتر کارولینای جنوبی در حالی که قصد دارد یک نوجوان ۱۶ ساله را در کلاس درس مقابل چشم هم‌کلاسی‌هایش بازداشت کند، اقدام به اعمال خشونت علیه این دانش‌آموز دبیرستان «اسپرینگ ولی» کرده و پس از آنکه وی را از روی صندلی محکم به زمین می‌کوبد، روی زمین کشیده و به او دستبند می‌زند.

https://media.mehrnews.com/d/2022/09/06/4/4272348_720p.mp4?ts=1662461260089

براساس گزارش فرانس ۲۴، دلیل این اقدام خشونت‌آمیز این بوده که این نوجوان از تحویل گوشی همراه خود به معلم خودداری کرده بود.

لئون لات، کلانتر شهرستان ریچلند کانتی در کارولینای جنوبی، گفته است که بِن فیلدز از مقررات تخطی کرده اما در توجیه اقدام شنیع این پلیس، مدعی شده که نوجوان بازداشت شده «مخل نظم بوده، بی احترامی کرده و مقصر تمام ماجرا و پیامد بعدی آن بوده است!»

در گزارش فرانس ۲۴ به این موضوع اشاره شده که به پلیس خاطی، اتهام کیفری وارد نشده و پلیس فدرال آمریکا(اف‌بی‌آی) و وزارت دادگستری تحقیقاتی را با موضوع نقض حقوق مدنی آغاز کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *