پهن کردن سفره خالی توسط کارگران شهرداری لالی

عصر روز شنبه ۲۱ تیرماه ۹۹، کارگران شهرداری لالی در اعتراض به ۱۰ ماه حقوق پرداخت‌ نشده و ۵ ماه عدم پرداخت بیمه، تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها، با پهن کردن سفره خالی در میدان شهدای ۲۱ دی شهر لالی، مشکل معیشتی خود را به نمایش گذاشتند.

کارگران شهرداری لالی در تجمع  اعتراضی خود، پلاکاردی در دست داشتند که خطاب به امام جمعه شهر لالی، استاندار خوزستان، فرماندار و دادستان بر بالای آن «ویل للمطففین» نوشته شده است.

کارگران بر روی این پلاکارد، از امام جمعه، استاندار، فرماندار و دادستان پرسیده‌اند: با ۱۱ ماه حقوق مقوقه و بدون ۵ ماه بیمه، آیا می‌توانید زندگی کنید؟

در شهرستان کوچکی که به گفته فرماندار این شهر، از ۶ حلقه چاه نفت فعال آن، روزانه ۱۱ هزار بشکه نفت استخراج می‌شود، این حق کارگران و مردم این شهر نیست.

همچنین در کلیپی که از این تجمع کارگران شهرداری لالی منتشر شده است، یکی از کارگران معترض شهرداری می‌گوید: «آمده‌ایم تا از حق‌مان دفاع کنیم. نه بیمه به ما داده‌اند و نه حقوق‌مان را پرداخت کرده‌اند. حقوق شهریور سال پیش را دو هفته پیش به ما داده‌اند.»

او در ادامه به مسئولان گفت: «آقای فرماندار! آقای نماینده‌! آقای استاندار! اگر به شما حقوق شهریور پارسال را الان بدهند، چکار می‌کنید؟ ما هم زن و بچه، خانواده و آبرو داریم. بعد از یک سال می‌آیند حقوق یک ماه، دو ماه را به ما می‌دهند. آیا خدا را خوش می‌آید؟»

این کارگر افزود:‌ «فقط به ما دروغ می‌گویند. جواب من را بدهید. جواب این همه کارگر بدبخت را بدهید. تا کی باید ما زجر بکشیم؟»

لازم به ذکر است که لالی یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است و در شمال شهرستان مسجد سلیمان واقع است.

Share: