پیام کارگران راه آهن مازندران و فراخوان به اعتصاب برای احقاق حقوق

آخرین روزهای سال ۹۹ بسیاری از کارگران راه‌آهن از جمله در ورامین، زاگرس و لرستان برای احقاق حقوق خود دست به اعتصاب زدند و اکنون روز چهارشنبه ۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ کارگران راه آهن مازندران طی پیامی فراخون به اعتصاب داده‌اند.

متن پیام کارگران راه آهن مازندران:

«همکاران گرامی

فقط اعتصاب و دست از کار کشیدن تا تعیین‌تکلیف نهایی و عملی چاره کار است.

نمایندگان شورای کارگری نهایت دیپلماسی، نجابت، همکاری را به خرج دادند؛ شخصی یا نهادی نمانده که پیش وی نرفته باشند.

هیچ عزم و اراده‌ای برای حل مشکلات وجود ندارد؛ اکثر کسانی که دوستان ما به حضورشان شرف‌یاب شدند، زیرشاخه‌های باندهای مافیایی هستند یا کسانی هستند که با پول خریداری شدند.

نهایت امر این است که قدرتی ندارند و کاره‌ای نیستند؛ پس هیچ راهی برای کارگران نمانده جز دست از کار کشیدن؛ مشکل شمال مختص به این ناحیه نیست. نواحی دیگر گمان نکنند برای آنها خواب خوش دیدند؛ چون اگر بنا بر حل بنیادین مشکلات بود برای تمامی نواحی صورت می‌گرفت.

انتظار این است همگام با تجمع و اعتراض همکاران ما در حوزه شمال، تمامی نواحی از شنبه ۷ فروردین بصورت خودجوش و با اتحاد مثال‌زدنی دست از کار بکشند تا حضرات یاد بگیرند که باید به قشر مظلوم و زحمتکش کارگر احترام بگذارند و پاسخگو باشند.

هر چقدر دروغ، وعده و شایعه شنیدیم، رایزنی کردیم دیگر بس است.کارگران وظایفشان را انجام دادند؛ توپ در زمین حضرات بی‌خیال است.

دوستان؛ وقتی از نماینده شرکت ریل صنعت سوال می‌شود که چگونه می‌توانید حقوق کارگران ناحیه شمال را ماهانه تامین کنید، جواب می‌دهد که کارگران شمال نجیب هستند و با ما راه می‌آیند.

این یعنی چی؟ یعنی اگه هر ۵۰ روز حقوق دادیم و کلی مزایا را کم کردیم کسی حرفی نمی‌زند؛ پس بدانید که با این چنین جانوارانی من‌بعد طرف هستیم که با مکیدن خون کارگر دنبال پر کردن جیب خود هستند.

کسانی که حضورشان در این نواحی صرفا جهت کسب اعتبار، افزایش سرمایه از طریق پرداخت‌های نامنظم و خرید ماشین‌آلات تکمیلی برای شرکت است، تا فردا مدیرانش به آن بنازند و شرکت خود را بین‌المللی معرفی کنند.

امیدوارم حال که آدم‌های سنگدل و بی‌وجدان به نام مسئول قدر ما را نمی‌دانند و به هر شیوه‌ای در حال توهین به ما هستند، همکاران ما به خودشان احترام بگذارند و تا تعیین‌تکلیف حتمی و نهایی، از شنبه ۷ فروردین در تمامی نواحی دست از کار بکشند، بلکه حداقل وجدان ما در پیشگاه خانواده‌مان راحت باشد که هر آن چه که در توان داشتیم برای احقاق حق خود و آنها با اتحاد مثال‌زدنی گذاشتیم.

یا حق»

گفتنی است که کارگران راه‌آهن خراسان نیز طی پیام کوتاهی گفته‌اند:‌ «ما جمعی از کارگران راه‌آهن خراسان اعلام می‌کنیم که شرکت تراورس هیچ وقت در زمان مشخص شده حقوق و مزایا به ما پرداخت نکرده است.

همچنین هر چقدر هم شکایت کردیم به جایی نرسیده و صبر و تحمل ما تمام شده است؛ بدین وسیله اعلام می‌کنیم که شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰، ساعت ۱۰ صبح اولین تجمع خود را در سال جدید در برابر مدیریت شرکت برگزار خواهیم کرد.»

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *