تحلیلگر سابق سیا: من نمی‌خواهم ما در تله یک درگیری بی‌پایان در اوکراین گرفتار شویم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از “نیوز مکس”، فیلتز، تحلیلگر سابق سیا اظهار داشت که ایالات متحده باید نشان دهد که واشنگتن تنها در صورتی کمک به کی‌یف را ادامه خواهد داد که اوکراین موافقت خود با نشستن پشت میز مذاکره با روسیه را اعلام کند.

وی در ادامه افزود: ” ما باید خواستار مشارکت اوکراین در مذاکرات صلح باشیم. نیاز به نوعی فرآیند مستمر وجود دارد که به پایان این درگیری کمک کند.”

این تحلیلگر همچنین گله کرد که کمک به اوکراین در حال تخلیه ذخایر مهم نظامی در ایالات متحده است. به نظر او، واشنگتن باید با دقت بر روند خرج هزینه اختصاص داده شده به کی‌یف نظارت کند. “من نمی‌خواهم ما در تله یک درگیری بی‌پایان در اوکراین گرفتار شویم”.

پس از گزارش رسانه های غربی در مورد سوق دادن کی‌یف به گفتگو با مسکو، رئیس جمهور اوکراین در مورد امکان مذاکره با روسیه گفت که این مذاکرات مشروط به احیای تمامیت ارضی کشور و جبران خسارات، است. همزمان، مقامات کی‌یف عدم امکان برگزاری مذاکرات را بطور قانونی به تصویب رساندند و زلنسکی بارها اعلام کرده است که با انجام مذاکرات موافقت نخواهد کرد.

مسکو به ناهماهنگی موضع اوکراین اشاره کرد، اما تاکید کرد که روسیه همچنان آماده گفتگوست و هیچ پیش شرطی برای این موضوع ارائه نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *