چند هزار کارگر مهاجر بنگلادشی علیه کمبود بلیط بازگشت به عربستان تظاهرات کردند

نزدیک به ده هزار نفر با تجمع در مقابل سفارت عربستان سعودی در داکا، پایتخت بنگلادش، به کمبود بلیط هواپیما برای سفر به عربستان اعتراض کردند.

معترضان بخشی از حدود سی هزار کارگر مهاجر بنگلادشی هستند که از محل کارشان در عربستان به بنگلادش آمده بودند اما برای بازگشت به محل کار خود با کمبود بلیط هواپیما مواجه شده اند.

یک مقام سعودی گفته است که سازمان هواپیمایی کشوری بنگلادش به شرکت هواپیمایی سعودی تنها اجازه دو پرواز در هفته را داده است که برای بازگرداندن کارگران مهاجر کافی نیست.

بسیاری از این کارگران با خطر از دست دادن ویزای خود مواجه هستند زیرا به گفته منابع سعودی، اعتبار ویزای آنها روز 30 سپتامبر منقضی خواهد شد و باید مجددا درخواست ویزای ورود بدهند. نزدیک شدن موعد انقضای اعتبار ویزاهای سعودی باعث هجوم کارگران به دفاتر هواپیمایی عربستان شده است.

بعضی از این کارگران ماهها پیش به بنگلادش آمدند و با شیوعویروس کرونا و قطع پروازهای بین المللی هنوز قادر به بازگشت به عربستان نشده اند.

بعضی گزارش ها از ایجاد بازار سیاه بلیط هواپیما به عربستان حکایت دارد.

قرار است شرکت هواپیمایی بنگلادش هم از اول اکتبر پروازهای مرتب خود به عربستان را آغاز کند اما شرکت هواپیمایی سعودی ازامروز پروازهای خود را از سر گرفته است.

هزاران کارگر خارجی که بسیاری از آنها از کشوهای جنوب آسیا هستند در بخش های مختلف اقتصاد عربستان اشتغال دارند و با شیوع ویروس کرونا، با محدودیت در رفت و آمد به کشورهایشان مواجه شدند.

Share: