جمعه هشتم مهر ماه، مردم منتظر تاریک شدن هوا نمانده اند. در چهاردهمین روز اعتراضات سراسری به جمهوری اسلامی، ظهر جمعه در چندین شهر تظاهرات اعتراضی برگزار شده است.

زاهدان امروز صحنه ی اعتراضات و درگیری های خونین است. بر اساس گزارش هایی که در شبکه های اینترنتی منتشر شده است، جمعیت انبوه در خیابان ها به چشم می خورد و صدای تیراندازی به گوش می رسد. در یک ویدئو نشان داده می شود نیروهای کلانتری ۱۴ زاهدان به سمت مردم معترض و نمازگزاران مسجد مکی زاهدان تیراندازی کردند. گفته می شود تعداد نامعلومی بر اثر این تیراندازی ها کشته شده اند. در دو ویدئوی منتشره، مردمی دیده می شوند که در حال حمل زخمی ها و کشته شدگان هستند. ویدئوهای دیگر از اجتماع بزرگ مردم در برابر پاسگاه شیرآباد این شهر گزارش می دهند.

عکس هایی که گفته می شود متعلق به جان باختگان و مجروحان حادثه ی تیراندازی امروز هستند در شبکه های اجتماعی منتشر شده اند. بر پایه ی یک گزارش دیگر دست کم هشت زن بلوچ در اثر تیراندازی ماموران حکومت کشته شده اند. یک هلی کوپتر نیروی انتظامی بر فراز زاهدان در حال پرواز بوده و گفته می شود به سوی مردم تیراندازی کرده است.

چندین ویدئوی منتشر شده در شبکه های اجتماعی از شروع اعتراضات روز چهاردهم در اهواز خبر می دهد. مردم با دف و سازهای محلی در خیابان حرکت می کنند. نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، روز جمعه ۸ مهر ضمن حمله به تظاهرات در منطقه زیتون کارمندی با هدف متفرق کردن معترضان به سوی آنها گاز اشک‌آور شلیک کرده اند. معترضان شعار داده اند، «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم»! یک ویدئوی دیگر، جمعیت زیادی را نشان می دهد که در محله ی زیتون کارمندی راهپیمایی می کنند.

در یکی از ویدئوها جمعیت تظاهر کننده شعار می دهد: «اهواز بیا بیرون!» یک ویدئوی دیگر سه دختران جوان را نشان می دهد که به وسط خیابان می آیند و روسری های خود را تکان می دهند و جمعیت در پیاده روها آن ها را تشویق می کند.

خبرهایی از آغاز اعتراضات خیابانی در خیابان هفت تیر مشهد و همچنین اردبیل منتشر شده است. یک ویدئو راه بندان خیابان در مشهد همراه با بوق ممتد اتوموبیل ها و صدای گلوله را گزارش می دهد.

یک ویدئو از تجمع اعتراضی از کرمانشاه منتشر شده که گفته می شود متعلق به امروز (جمعه) است. در این ویدئو صدای شلیک گلوله به گوش می رسد.

در شبکه‌های اجتماعی پیامی از رانندگان کامیون‌ها منتشر شده که برای اعتصاب در روز شنبه اعلام آمادگی کرده‌اند.