چهارمین پرواز بمب‌افکن بی-٥٢ آمریکا در آسمان خاورمیانه

پنتاگون: دو بمب‌افکن آمریکا بر فراز آسمان خاورمیانه پرواز کردند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اعلامیه فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح ایالات متحده، پنتاگون پرواز دو بمب‌افکن آمریکا بر فراز آسمان خاورمیانه را تأیید کرد.

گفتنی است که روز 7 ماه مارس (یکشنبه) دو فروند جت بمب‌افکن بی-٥٢ ارتش ایالات متحده آمریکا بر فراز آسمان خاورمیانه به پرواز درآمدند. این دو بمب افکن توسط جنگنده های اسرائیلی و عربستان سعودی و قطر همراهی می شدند.

این پرواز در زمینه تشدید مناسبات بین واشنگتن و تهران در نزدیکی مرزهای ایران به انجام رسید که پروازی بدون توقف بود.

فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، جنگنده‌های اسرائیلی، عربستانی، و قطری این دو بمب‌افکن بی-٥٢ را همراهی کرده‌اند. در این بیانیه آمده است که هدف از این پرواز «بازداشتن تجاوز و مطمئن‌ساختن شرکا و متحدان ایالات متحده نسبت به تعهد ارتش آمریکا به امنیت منطقه است».

حساب رسمی توییتری فرماندهی مرکزی ایالات متحده نیز با انتشار توییتی که حساب‌های رسمی وزارت دفاع عربستان سعودی و قطر نیز در آن ذکر شده‌اند، اعلام کرد:«یک جفت جنگنده بی-٥٢ استراتوفورترس، امروز یک ماموریت گشت‌زنی هوایی چندملیتی را بر فراز خاورمیانه از پایگاه هوایی مینوت، با هدف بازداشتن تجاوز و مطمئن‌ساختن شرکا و متحدان ایالات متحده انجام دادند». 

Share: