کارکنان بیمارستان‌های علوم پزشکی ارومیه ۱۲ ماه کارانه طلب دارند/ مسئولان دانشگاه: کل مطالبات پرداخت نشده ۴۰۰ میلیارد تومان است

معوقات دانشگاه به کارکنان علوم پزشکی ارومیه شامل معوقات ۱۳ ماه کارانه، ۴ ماه اضافه‌کاری و حق لباس و حق مسکن است. کادر خدماتی و شرکتی شاغل در مراکز درمانی دانشگاه نیز نزدیک ۳ ماه دستمزدشان را دریافت نکرده‌اند.

مسعود مجرد (عضو هیئت مدیره نظام پرستاری ارومیه) گفت :از عدم پرداخت معوقات کارکنان علوم پزشکی ارومیه خبر داد.

به گفته او؛ معوقات دانشگاه به کارکنان علوم پزشکی ارومیه شامل معوقات ۱۲ ماه کارانه و اضافه‌کاری است که هنوز پرداخت نشده است. همچنین از نیمه دوم سال ۹۶ نیز حق لباس کارکنان بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه به آنان تعلق نگرفته است. در عین حال حقوق نیروهای خدماتی شرکتی در اکثر مراکز درمانی استان بین ۲ تا ۳ ماه گذشته با تاخیر مواجه شده است.

او در عین حال از دیدار روز ۲۵ آذر برخی از فعالان پرستاری به نمایندگی از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با رئیس واحد بازرسی استانداری آذربایجان غربی و معاونت سیاسی فرمانداری ارومیه در خصوص پیگیری مشکلات‌شان خبر داد.

این فعال صنفی پرستاری می‌گوید: نزدیک به دو سال است که مشکلات پرستاران از طریق نشست‌هایی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مکاتباتی با وزارت بهداشت و درمان پیگیری شده است. نزدیک به یک ماه پیش در سفر اخیر وزیر بهداشت به ارومیه طوماری از خواسته‌های پرستاران با نزدیک به دو هزار امضا را تقدیم کردیم، با این وجود هنوز پاسخگویی در خصوص مشکلات پرستاران ارومیه وجود ندارد./ایلنا

Share: