کارکنان شرکت نوین صنعت رجا وابسته به راه آهن با تجمع در محوطه شرکت اعتصاب خود را اعلام کردند. این اعتصاب در اعتراض به وضعیت معیشتی کارگران شرکت نوین صنعت رجا می‌باشد. اعتصاب کارگران شرکت نوین صنعت رجا از صبح چهارشنبه ۹ آذرماه ۱۴۰۱ آغاز شد. یکی از کارگران در رابطه با سختی کار و اجحاف در حق کارگران و تبعیض در این شرکت برای دیگر کارگران صحبت کرد. وی با اشاره به حذف امکانات این شرکت نسبت به سایر شرکت‌های مشابه گفت: «برنج ۲ سال مانده را به ما دادند که برای همه تیر خلاص بود…» این شرکت پیش از این بخشی از شرکت حمل و نقل ریلی رجا بود. شرکت نوین صنعت رجا از سال ۱۳۹۷ به عنوان یک شرکت مستقل آغاز به کار کرده است. این شرکت در حال حاضر زیر مجموعه شرکت حمل و نقل ریلی رجا و وابسته به راه‌آ‌هن می‌باشد.

هفتاد و ششمین روز خیزش سراسری

در هفتاد و پنجمین روز خیزش سراسری، مردم در شهرهای مختلف بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت تظاهرات کردند.

مردم و جوانان معترض در شهرهای مختلف از جمله کرمانشاه، دزفول، انزلی، ارومیه، خرم‌آباد، مارلیک کرج، سنندج، ثلاث باباجانی، قزوین، گوهردشت کرج، اهواز، سقز، اراک، جوانرود، اسلام آباد و… پس از شکست تیم ملا‌ها به خیابان‌ها آمده و ابراز خوشحالی کردند.

مردم تهران نیز در مناطق: صادقیه، بلوار فردوس، مشیریه، پونک، چیتگر، اکباتان، شهر قدس، ولیعصر، متروی ولیعصر، سعاد‌آباد و… پس از شکست تیم ملاها به خیابان‌ها آمده و با خوشحالی خود انزجارشان از این حاکمیت را ابراز کردند.

اعتصاب کامیونداران در شهرهای مختلف همچنان ادامه دارد. در بسیاری از شهرها رانندگان کامیون در حمایت از خیزش سراسری و غارتگری مقامات دولتی دست از کار کشیده‌اند. کامیونداران در شهرهای: یزد، فیروزکوه، دهاقان اصفهان، کرمانشاه، بندرعباس، پالایشگاه شیراز، سنندج، تهران و… در اعتصاب کامل می‌باشند. پایین آمدن تردد در بزرگراه‌ها بعد از اعتصاب سراسری کامیون‌داران کاملا مشهود است.

خیزش سراسری مردم در سومین ماه خود قرار دارد. در این مدت خامنه‌ای و سایر سران حکومت تلاش زیادی کردند تا قیام را به هر صورت که می‌توانند سرکوب کنند؛ اما مردم هر بار با ورود گسترده‌تر، تلاش آنها را نقش بر‌ آب کرده‌اند. با استمرار قیام آتش زدن مراکز حکومت و مجازات نیروهای سرکوبگر افزایش چشمگیری داشته است. گسترش و تعمیق اعتراضات نشان می‌دهد، مردم عزم جزم برای تغییر این حکومت دارند. سرکوب مردم توسط نیروهای سرکوبگر تنها به رادیکال‌تر شدن اعتراضات خواهد انجامید.