کارگران آب معدنی داماش در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی

همچنان معوقات مزدی شماری از کارگران آب معدنی داماش از فروردین‌ماه امسال (۹۸) تاکنون پرداخت نشده است. به همین دلیل اعتصاب کارگران آب معدنی داماش در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود، روز پنجشنبه ۲۰ تیر‌ماه، برای چندمین روز متوالی ادامه داشت.

به گفته کـارگران آب معدنی داماش آنها از فروردین ماه سال جاری تاکنون دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند. به گفته یکی از این کارگران، تولید در این کارخانه از ابتدای ماه جاری (تیرماه) به بهانه تامین نشدن مواد اولیه تولید متوقف شده است.

تعدادی از کـارگران کارخانه آب معدنی داماش با اشاره به تاخیر در پرداخت دستمزدهایشان اعلام کردند، نزدیک به ۳۰ کارگر هستند که در کارخانه آب معدنی داماش کار می‌کنند؛ اما در حال حاضر دارای سه ماه دستمزد عقب‌افتاده هستند.

کـارگران معترض شرکت آب معدنی داماش که مدتی است مدیریت آن تغییر کرده، می‌گویند از دیگر مشکلات کـارگران، پرداخت نشدن حق بیمه تامین اجتماعی آنها است.

بنا به گفته یکی از کـارگران شرکت آب معدنی داماش، از روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه کارفرما با تامین حداقلی مواد اولیه از کارگرانی که سه ماه دستمزد نگرفته‌اند و دچار مشکلات معیشتی شده‌اند، درخواست کار کرده به سر کار برگردند؛ ولی ما کارگران خواستار حداقل بخشی از مطالبات مزدی‌مان برای ادامه همکاری هستیم.

در همین رابطه، روز ۱۵ تیرماه جاری سرپرست اداره کار شهرستان رودبار با تایید سه ماه معوقات مزدی کـارگران آب معدنی داماش، وعده رسیدگی به مطالبات کارگران را داده بود. او در مورد وضعیت شرکت گفته بود که تولید در این کارخانه به حداقل کاهش یافته است.

کـارگران خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به مشکلات کارگران و کارخانه هستند. شرکت آب معدنی داماش از اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ پس از سه سال وقفه بابت بدهی‌های مالی از شرکت سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا به بانک ملی واگذار شد

Share: