کارگران اخراجی کمربند سبز اهواز پس از ۵ ماه همچنان در بلاتکلیفی و عدم پاسخگویی مسئولین

با گذشت بیش از ۵ ماه، کارگران اخراجی کمربند سبز اهواز همچنان در بلاتکلیفی شغلی و عدم پاسخگویی مسئولین بوده به سر می‌برند.

۲۲ کارگر پیمانکاری کمربند سبز اهواز پس از بارها تجمعات اعتراضی در برابر نهادهای دولتی، با وجود بازگشت به کار، هنوز فعالیت شغلی آنها شروع نشده و همچنان سرگردان مانده‌اند.

بنا به گفته کارگران اخراجی کمربند سبز اهواز، به همت تلاش و اتحاد کارگران که طی ۵ ماه گذشته بارها تجمع اعتراضی برگزار نموده و خواستار بازگشت به کار بودند، در نهایت موفق شدند با کارفرما قرارداد یک ساله منعقد کرده و به کار بازگردند، اما هنوز فعالیت شغلی خود را شروع نکرده و در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

کارگران می‌گویند: «قرارداد شغلی همه ۲۲ کارگر پیمانکاری اخراج شده پس از گذشت ۵ ماه بیکاری، از تاریخ ۸ آذر ماه ۹۹ به مدت یک سال تمدید شد، اما فعالیت شغلی‌مان هنوز آغاز نشده است و با ۵ ماه گذشته که بیکار بودیم تفاوت چندانی نکرده است.»

لازم به یادآوری است که قرارداد شغلی کـارگران اخراجـی کمربند سبز اهواز از ابتدای تیر ماه سال ۹۹، به بهانه محدود شدن کار، از جانب پیمانکار قبلی شهرداری لغو شده و عملا اخراج و بیکار شده بودند.

کارگران با اشاره به این که دو ماه دستمزد و ۴ ماه حق بیمه آنها پرداخت نشده است، افزودند:

«پس از ۵ تا ۶ ماه بیکاری، قرارداد ما به مدت یک سال تمدید شد و به کار بازگشتیم، اما نمی‌دانیم چرا پیمانکار ما را به کار نمی‌گیرد.»

بنا به گفته کارگران، علت تعلل و تاخیر کارفرما برای بکارگیری آنها، تعدیل (اخراج) آنها، پائین آمدن هزینه‌های جاری شهرداری منطقه دو اهواز و تکمیل شدن بخش‌هایی از پروژه کمربند سبز اهواز عنوان شده است.

کارگران در خاتمه افزودند: «باوجود اعتراضات مستمر و وعده‌های مسئولان، همچنان بلاتکلیفی کارگران ادامه دارد و مقامات مسئول در شهرداری و شورای شهر به هیچ شکل ممکن پاسخگوی کارگران نیستند.»

Share: