کارگران دفع آفات هفت تپه خواستار پیگیری وضعیت شغلی خود شدند

روز شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰، هشتمین روز تجمع کارگران دفع آفات هفت تپه در اعتراض به وضعیت قراردادها برگزار شد.

بنا به گزارش منابع کارگری در مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، صبح روز شنبه ۱۴ فروردین ماه، حدود ۱۶۰ کارگر دفع آفات این مجتمع که به صورت فصلی در مزارع نیشکر هفت تپه مشغول به کار هستند، هشتمین روز تجمع اعتراضی خود را پشت سر گذاشتند.

این تجمع اعتراضی در برابر ساختمان اداره کشاورزی مجتمع برگزار و کارگران معترض خواستار پیگیری وضعیت شغلی خود از کارفرما شدند.

یکی از کارگران بخش دفع آفات در این تجمع گفت: «اعتراض امروز کارگران فصلی بخش دفع آفات، برای مشخص شدن وضعیت شغلی آنها برگزار شده است و خواستار تبدیل وضعیت استخدامی خود از فصلی به قراردادی هستیم.»

بنابه گفته این کارگر دفع آفات مجتمع نیشکر هفت‌تپه، با توجه به این که شغل یک کارگر فصلی دفع آفات مانند کارگران فصلی نی‌بر مجتمع نیشکر موقتی است، کارگرانی که این شغل را انجام می‌دهند، تنها در فصل بهره‌برداری، به صورت موقت، در این شغل بکار گرفته می‌شوند و بقیه فصل‌های سال بیکار هستند.

درخواست کارگران دفع آفات هفت‌تپه از مدیریت مجموعه، انعقاد قرارداد سالانه است تا از امنیت شغلی برخوردار باشند.

لازم به یادآوری است که کارگران دفع آفات مجتمع نیشکر هفت‌تپه از روز شنبه ۷ فروردین ماه ۱۴۰۰، تجمع اعتراضی خود را در اعتراض به تغییر زمان قراردادها و همچنین اخراج برخی از همکاران خود شروع کرده و امروز (شنبه) هشتمین روز تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.

طی روزهای گذشته، کارگران بخش‌های دیگر این مجتمع صنعتی در حمایت از کارگران دفع آفات، در تجمع آنها شرکت کرده و نمایندگان کارگران نیز ضمن شنیدن مشکلات کارگران، برای آنها سخنرانی کردند.

کارگران تاکید کرده‌اند که تا رسیدن به خواسته‌های برحق‌شان با اتحاد و همدلی، به تجمع روزانه خود ادامه خواهند داد.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *