کارگران شرکت آبفای اهواز در بلاتکلیفی دریافت مطالبات عقب افتاده

کارگران شرکت آبفای اهواز زیر نظر پیمانکاران مختلف مشغول بکار هستند. آنها بعنوان تلمبه‌چی آب، اپراتورهای سبتیک و انشعابات در سطح شهر اهواز فعالیت می‌کنند. این کارگران از اسفند ماه ۹۹ حقوق دریافت نکرده‌اند و در بلاتکلیفی مطالبات عقب‌افتاده خود قرار گرفته‌اند.

یکی از کارگران شرکت آبفای اهواز می‌گوید: »حدود ۳۰۰ کارگر در شرکت آب و فاضلاب اهواز مشغول بکار هستیم. ما در قسمت‌های مختلف همچون اپراتور ایستگاه‌های آب و فاضلاب، واحد پیش‌تصویه و کارگر انشعابات کار می‌کنیم. کارگرانی هستیم که تحت نظارت پیمانکاران مختلف در مناطق مختلف شهر اهواز شاغل هستیم.»

وی ادامه می‌دهد: «از اسفند ماه حقوق دریافت نکرده‌ایم. همچنین مطالباتی به عنوان مابه‌التفاوت حقوق ۵ ماه اول سال ۹۹ را از کارفرما طلبکار هستیم. بی‌توجهی به مطالبات کارگران ادامه دارد. امری که باعث شده هرچند روز یکبار کارگران واحدهای مختلف در برابر ساختمان نهادهای مختلف دولتی دست به اعتراض بزنیم.»

اعتراض کارگـران شرکت آبفـای اهـواز نسبت به حضور پیمانکاران

این کارگر افزود: «میانگین سابقه کاری من و همکارانم بین ۱۵ تا ۱۹ سال است. تجربه سال‌ها حضور پیمانکاران در این شرکت نشان داده مدیران پیمانکاری تاثیر بر فرایند کار این شرکت ندارند. علاوه بر این در عمل نیز می‌توانند به عاملی برای تهدید امنیت شغلی کارگران تبدیل شوند.»

وی ادامه می‌دهد: «ما کارگران با روزی ۱۲ ساعت کار مستمر و سخت، از حداقل‌های مزدی محروم هستیم. مسئولان اداره آب و فاضلاب اهواز به مشکلات ما که در نتیجه حضور پیمانکاران مختلف برایمان ایجاد می‌شود، بی‌توجه هستند.»

کارگر آبفای اهواز تصریح می‌کند: «امروز دوشنبه ۱۷خرداد، جمعی از همکارانمان در واحد شبکه آبرسانی دست به تجمع اعتراضی زدند. آنان نسبت به بی‌اعتنایی پیمانکار در پرداخت مطالبات کارگران معترض هستند. بهمین دلیل در برابر دفتر ساختمان اداره کل آبفای خوزستان تجمع کردند.»

وی در خاتمه یادآور می‌شود: « سالیان است پیگیر وضعیت شغلی‌مان از مسئولان آبفای اهواز هستیم. اما تاکنون آنها تصمیم جدی برای حذف پیمانکاران و نوع قرارداد کارگران نگرفته‌اند. این موضوع هر روز نگرانی ما را بیشتر می‌کند. چرا که غیر از مشکل ناکافی بودن دستمزد، در مقاطعی حق بیمه ما نیز بطور کامل پرداخت نشده است. این موضوع بدلیل نبود نظارت بر عملکرد پیمانکاران است.»

Share: