کارگران شهرداری سراوان در انتظار پرداخت دستمزد عقب افتاده

۹ ماه حقوق کارگران شهرداری سراوان از سال ۹۸، تاکنون پرداخت نشده است. هم اکنون نیز ۳ ماه حقوق و مزایای خود را طلب دارند. این نیروهای شرکتی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شده‌اند.

کارگران شهرداری در بحران کرونا بصورت شبانه‌روزی برای پاکسازی شهر تلاش می‌کنند. با این وجود مسئولین حقوق و مزایای آنها را چندین ماه پرداخت نکرده‌اند.

پرداخت نکردن دستمزد عقب‌افتاده کارگران در کنار افزایش روزانه قیمت کالاهای اساسی، آنها را با مشکلات زیادی روبرو کرده است. کارگران برای تهیه مایحتاج زندگی خود دچار مشکل شده و وضعیت معیشتی سختی برای آنها رقم خورده است.

شهردار سراوان در گفت‌وگو با رسانه‌ها می‌گوید: «کارگران شرکتی شهرداری سراوان در سال ۹۸ بمدت ۹ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند. از آن زمان تاکنون حقوق و مزایای آنها پرداخت نشده است.»

حقوق کارگـران شـهرداری سـراوان در گرو مطالبات شهرداری از ادارات

عبدالله درزاده به بدهی‌های دستگاه‌های اجرایی به شهرداری سراوان اشاره می‌کند. وی می‌گوید: «طبق کمیسیون ماده ۷۷ بدهی دستگاه‌های اجرایی سراوان به شهرداری ۲۱ میلیارد تومان است. اما کل مطالبات شهرداری بیش از ۱۰۰ میلیون تومان می‌شود. اگر حداقل نصف این مطالبات از طرف دستگاه‌های اجرایی پرداخت شود، می‌توان حقوق عقب‌افتاده کارگران را پرداخت نمود.»

وی افزود: «کارگران شرکتی شهرداری سراوان تحت نظر یک شرکت هستند. این شرکت طبق قرارداد باید ۵ یا ۶ ماه حقوق کارگران را پرداخت کرده و بقیه بر عهده شهرداری است که پرداخت نماید.»

کارگران شهرداری سراوان سال ۹۹ در اعتراض به دریافت نکردن ۹ ماه حقوق عقب‌افتاده خود تجمع کردند. آنها در برابر ساختمان فرمانداری و شورای شهر سراوان به تجمع اعتراضی پرداختند.

در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ نیز کارگران خواستار رسیدگی به مطالبات‌شان شده بودند. اما مسئولین شهرداری درخواست این کارگران را با تهدید پاسخ دادند.

بنابه گفته کارگران، جدا از ۹ماه حقوق عقب‌افتاده سال ۹۸، اکنون نیز ۳ماه حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند. آنها خواستار رسیدگی هرچه سریعتر این مشکل از سوی شهرداری، شورای شهر و دیگر مسئولان شدند. چرا که هیچ پس‌اندازی ندارند که شکم خود و خانواده‌شان را سیر کنند.

کارگران می‌گویند: «اعضای شورای شهر که هم اکنون به تکاپو افتاده‌اند، تنها بدلیل جمع‌آوری رای است. چرا که اگر این نبود، باید تاکنون مشکل کارگران را حل می‌کردند.»

Share: