کارگران شهرداری مریوان: ۷ ماه است ریالی حقوق نگرفته‌ایم

کارگران شهرداری مریوان برای مطالبات مزدی خود از مراجعات مکرر به تمام نهادهای ذیربط خبر می‌دهند؛ مراجعاتی که هنوز به هیچ نتیجه‌ا‌ی منجر نشده است.

کارگران شهرداری مریوان نیز مانند سایر کارگران، سرما و گرما برای‌شان فرقی ندارد؛ آنها برای کسب روزی و تأمین مخارج خانواده در گرمای تابستان و سرمای زمستان همچنان تلاش می‌کنند تا شرمنده خانواده خود نباشند.

علی‌رغم تلاش و همت این کارگران، آنها پس از گذشت ۷ ماه هنوز حقوقی دریافت نکرده‌اند و خود را شرمنده خانواده می‌دانند. ماهها را یکی پس از دیگری به امید دریافت حقوق سپری کردند و می‌کنند؛ اما همچنان خبری از حقوق نیست و هیچ مسئولی نیز صدای آنان را نمی‌شنود.

به گفته کارگران شهرداری مریوان، آنها از اردیبهشت به بعد حقوق نگرفته‌اند. یکی از این کارگران می‌گوید: «فروردین و اردیبهشت هم فقط دستمزد خالص را دادند، سنوات و حق اولاد و مزایای مزدی را ندادند.»

این کارگر با بیان اینکه ۷ ماه است ریالی حقوق نگرفته‌ایم، ادامه داد: «از سال ۹۶ و ۹۷ هم مطالبه پرداخت نشده مربوط به اضافه کاری داریم که هنوز نداده‌اند. هرچه به شورای شهر اعتراض می‌کنیم، فایده ندارد کسی به دادمان نمی‌رسد!»

از قرار معلوم، حساب‌های شهرداری مریوان به خاطر بدهکاری به مردم، بسته است. شهرداری می‌گوید فعلا حساب‌ها بسته است و توان پرداخت دستمزد کارگران ندارند.

اما کارگران که تعداد آنها حدود ۶۰۰ نفر است، از این شرایط به ستوه آمده‌اند و می‌گویند: «چگونه قرار است بی‌دستمزد زندگی کنیم؟»

یکی از کارگران که در واحد تنظیف کار می‌کند، می‌گوید:

«در این واحد ۱۴۰ نفر هستیم، بقیه واحدها مثل خدمات شهری، آسفالت و عمران نیز مثل ما مشکل دارند.»

سرپرست شهرداری مریوان از بیان دلیل پرداخت نشدن حقوق کارگران طفره می‌رود. بختیار سعیدی سرپرست شهرداری مریوان در پاسخ به این سوال که چرا حقوق ۷ ماه کارگران شهرداری پرداخت نشده، اظهار داشت: «زحمت بکشید با مدیر روابط عمومی شهرداری تماس بگیرید، من خودم در جلسه‌ای هستم.»

اسعد شیخ عطاری رئیس شورای شهر مریوان در توضیح علت عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری اظهار داشت: «دلیل آن کمبود اعتبارات است؛ این مشکل هم به عملکرد شهردار و شورای شهر قبلی برمی‌گردد.»

کارگران شهرداری مریوان امروز سه شنبه ۲۶ آذر ۹۸ به فرمانداری مریوان مراجعه کردند و به آنها گفته شد فردا بیایند، آنها می‌گویند می‌خواهیم مشکلات را با فرمانداری مطرح کنیم؛ چراکه در بین ما کارگرانی هستند که بدهکار سوپرمارکت‌ها هستند و دیگر نمی‌توانند خرید هم داشته باشند.

درضمن این کارگران از کمبود امکانات و ایمنی کار نیز گلایه دارند: «در فصل سرما در کردستان بسیار سرد، بادگیر و چکمه نداریم و با لباس معمولی کار می کنیم، مسئولان به دادمان برسند»

Share: