کارگران فولاد؛ همه مراکز کارگری به جنبش دستمزد ۱۲ میلیون تومان بپیوندند

کارگران فولاد نیز پرچم دستمزد ۱۲ میلیون تومان را برافراشته و از همه مراکز کارگری خواسته‌اند به جنبش دستمزد ۱۲ میلیون تومان بپیوندند.

کارگران فولاد تحت عنوان «از همه مراکز کارگری خواستار پیوستن به جنبش ۱۲ میلیون تومان هستیم» اعلام کردند:

«در حالی که شورای عالی کار حکومت بر سر تعیین حداقل دستمزد برای سال ١٤٠٠ در تدارک تهاجم دیگری به زندگی و معیشت کارگران است، کارگران فولاد اهواز طی بیانیه‌ای خواستار حداقل دستمزد ١٢ میلیون شدند.

۱۰ تشکل کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی و معلمان در قطعنامه‌ها و شعارهای اعتراضی‌شان خواهان افزایش دستمزد بالای ۱۲ میلیون شده‌اند. ۲۵ هزار کارگر نفت نیز با اعتصابات قدرتمند خود در مرداد سال ۹۹ بر دستمزد بالای ١٢ میلیون تومان تاکید کرده بودند.

اقدام کارگران فولاد اهواز که یک سنگر مهم کارگری با سابقه درخشانی از اعتصاب و مبارزه است، جنبش افزایش دستمزد به بالای خط فقر را گام بسیار مهمی به جلو برد و زمینه را برای پیشروی کل جنبش کارگری در جدال با حکومت و سرمایه‌داران بر سر دستمزد بیش از پیش فراهم کرد.

تنها راه مقابله با دستمزد چند بار زیر خط فقری که مفت‌خوران حاکم به طبقه کارگر تحمیل کرده‌اند، شکل دادن به جنبش سراسری و قدرتمند کارگری برای افزایش دستمزد بالای خط فقر است.

کلیه مراکز کارگری در سراسر کشور، از کارگران نفت و ماشین‌سازیها و هفت‌تپه تا کارگران فولاد و معادن، لاستیک سازی‌ها، نساجی‌ها و نیز کارگران خدمات، پرستاران و معلمان را فرا می‌خوانیم به این جنبش بپیوندند و دست در دست هم برای تحمیل این خواست به حق خود نگذارند که حکومت به کمک شوراهای اسلامی دست‌ساختش، دستمزد چندرغاز دیگری را به آنها تحمیل کند.

لازم به یادآوری است که کارگران غیررسمی نفت نیز در راستای تدارک اعتصاب سراسری برای رسیدن به خواسته‌هایشان بیانیه‌ای منتشر نمودند.

از جمله خواسته‌های این کارگران این بود که حقوق‌ها کفاف زندگی کارگران را نمی‌دهد و باید به رقم بالای خط فقر اعلام شده دولت، یعنی بالای ۱۲ میلیون افزایش یابد؛ هیچ کارگری نباید کمتر از این رقم دستمزد دریافت کند.

Share: