کارگران محروم شهرداری کوت عبدالله با ۳ ماه حقوق عقب افتاده

کارگران شهرداری کوت عبدالله ۳ ماه است پرداخت حقوق‌شان به تاخیر افتاده است. به گفته آنها، اکنون که ۳ ماه حقوق ما را نمی‌توانند پرداخت کنند، ما چگونه زندگی کنیم،  چه کسی به داد ما می‌رسد؟

این کارگران پس از تعطیلات نوروز، بارها برای گرفتن حقوق عقب‌افتاده خود به تک تک نهادهای دولتی مراجعه کرده و به هر کجا که توانستند نامه نوشتند، اما گویا کسی صدای آنها را نمی‌شنود.

درد دل‌های کـارگران شـهرداری کوت عبدالله

یکی از کارگران می‌گوید: «با زبان روزه از فامیل پول قرض کردم و رفتم گوجه، پیاز، سیب زمینی، خیار، بادمجان و میوه خریدم؛ ۲ روز است که چیزی خانه نداریم و من مجبور شدم صد تومان قرض کنم و برای افطار خرید کنم؛ آیا این درست است؛ چرا مسئولان صدای مظلومیت کارگران شهرداری کوت عبدالله را نمی‌شنوند؟»

کارگران شهرداری کوت عبدالله نزدیک به ۲ سال است که تحت مسئولیت پیمانکار مشغول به کار هستند.

آنها می‌گویند: «در این مدت بارها پرداخت حقوق ما عقب افتاده است؛ بارها لیست بیمه دیر رد شده و کارگران در دریافت خدمات درمانی با مشکل روبرو شده‌اند؛ مسئولان بالادستی نیز ظاهرا هیچ توجهی به مشکل کارگران ندارند و اقدامی انجام نمی‌دهند.»

کارگر دیگری از مجموعه شهرداری کوت عبدالله می‌گوید: «همه جا رفتیم، از دفتر امام جمعه تا فرمانداری کارون و استانداری خوزستان، اما تا امروز به هیچ نتیجه‌ای نرسیدیم؛ می‌دانید وقتی یک کارگر کم‌درآمد ۳ یا ۴ ماه حقوق نمی‌گیرد چه اتفاقی برای زندگی‌اش می‌افتد؟ اگر زلزله بیاید از این وضعیت بهتر است!»

وی ادامه می‌دهد: «پیش از انتخابات کارگران زیادی را وارد مجموعه شهرداری کردند و وعده کار دادند؛ اکنون در پرداخت حقوق‌ها درمانده‌اند و نمی‌دانند چه بکنند. خشک و ‌تر با هم در حال سوختن هستند!»

بنابه گفته این کارگر، مشخص نیست مقصر چه کسی است؛ پیمانکار، شهردار یا خود کارگران که زحمت می‌کشند و پول نمی‌گیرند.

وی افزود: «دیگر سوپرمارکت‌ها هم به ما کارگران شهرداری جنس نسیه نمی‌دهند! ما حتی برای آب شرب منزل‌مان مبالغ هنگفتی بدهکار هستیم. چرا فکری به حال ما نمی‌کنند؛ مگر ما خانواده و اهل و عیال نداریم؛ مگر ماه رمضان نباید برای سفره افطاری یک کیلو خرما بخریم؟»

حرف‌های شهردار کوت عبدالله

داریوش در، شهردار کوت عبدالله ضمن تایید خبر دستمزد عقب‌افتاده کارگران شهرداری تحت مسئولیتش می‌گوید: «ما حقوق هر ماه را به مقداری که توانسته‌ایم پرداخت کردیم. هم اکنون برخی از کارگران ۳ ماه و نیم و بقیه نیز ۴ ماه در مجموع دستمزد عقب‌افتاده دارند؛ یعنی ۳ ماه حقوق به علاوه‌ عیدی و سنوات که هنوز پرداخت نشده است.»

وی در پاسخ به این سوال که دستمزد عقب‌افتاده کارگران چه زمانی پرداخت خواهد شد، گفت: «مبلغ این بدهی حدودا ۲۴ میلیارد تومان است و این برای ما هزینه‌ سنگینی است. امکان این که در یک یا ۲ ماه آینده بتوان آن را پرداخت کرد وجود ندارد. اما با اقدامی که انجام دادیم، شاید بتوان در یک مدت زمانی ۵ یا ۶ ماه این بدهی را پرداخت کنیم.»

کارگران می‌گویند: «اکنون که ۲ ماه مطالبات ما را نمی‌توانند پرداخت کنند، حداقل مسئولان کشوری بیایند و با تامین نقدینگی مورد نیاز، زمینه پرداخت حقوق کارگران شهرداری را فراهم نمایند.»

Share: