کارگران هفت تپه : ارگان‌های دولتی، اطلاعاتی و امنیتی یکپارچه در پی شکستن صفوف متحد کارگران هستند

کارگران هفت تپه با صدور پیامی که اتحادیه‌ آزاد کارگران ایران آن را منعکس ساخته است، ضمن اعلام ناامیدی خود از کمک قوه قضائیه و یا هر ارگان دولتی دیگر برای حل مشکلات کارگران هفت تپه ، خواستار اتحاد کارگران شده‌اند. متن این پیام به شرح زیر است:

«در اعتصابات ۷۲روزه با صدایی رسا و متحد در هفت تپه از رئیسی ریاست قوه قضاییه در خواست کردیم رافت اسلامی را شامل حال کارگرانی که پرونده دارند، بکند و ما کارگران را یاری کند تا سهامداران هفت تپه و مافیای آنها را دادگاهی کنیم.

عده‌ای از همکاران روشنگری می‌کردند که دستگاه قضا نیز حامی مفسدان است و از رئیسی انتظاری نداشته باشید؛ اما عده‌ای دیگر می‌گفتند تیری در تاریکی می‌اندازیم، شاید رئیسی برای حفظ آبروی خودش هم که شده کاری بکند.

مسولان اقتصادی می‌گویند فساد را افشا کنید و جایزه بگیرید. آقایان نگاهی به هفت تپه بیاندازید؛ از ابتدای واگذاری هفت تپه به دو جوان فاقد اهلیت، آنها با فساد شروع کردند و ما کارگران در برابر فساد و جنایات آنها با اتحاد، محکم ایستادیم؛ اما عاقبت اسماعیل و محمد محکومان امنیتی شدند.

هرکس از ما مستضعفان حمایت کرد نیز برایش پرونده امنیتی تشکیل دادند و بسیاری از کارگران زندانی و بازداشت شدند و پرونده‌های بسیاری در دادگاه برای کارگران تشکیل شد. این در حالی بود که پشت پرده، اسد بیگی و دیگر سهامداران با اینکه بر اساس تخلفات‌شان و قانون اساسی، مرتکب افساد فی الارض شده‌اند، آزاد شدند.

ما می‌بینیم که تمام ارگان‌های دولتی، اطلاعاتی و امنیتی به صورت یکپارچه و متحد در پی شکستن صفوف متحد کارگران و دفاع بی چون‌وچرا از سهامداران هفت تپه هستند.

از رسانه ملی بگیرید تا مجلس و شورای تامین، همه و همه پشت سهامدار هستند؛ چرا؟ چون همه آلوده به فساد شده‌اند.

اینها به جای آنکه از ما کارگران مظلوم دفاع کنند، خیلی مفتضحانه و زورگویانه برعلیه ما شده‌اند؛ بر علیه کارگرانی که به قول خودشان «در خط مقدم مبارزه با تحریم‌های اقتصادی دنیا بر علیه این حاکمیت فسادزا! هستند» شده‌اند.

دول خارجه اشتباه می‌کنند، باشد، ما کارگران که اشتباه نمی‌کنیم؛ در جلوی چشمانمان فساد‌های گسترده‌ای صورت می‌گیرد و هیچ یک از مقامات حکومتی هم در راستای رفع مشکلاتمان قدمی بر نمی‌دارد.

آیا هنوز هم شکی باقی می‌ماند که سرتاپای سیستم را فساد گرفته و به نوعی حاکمیت رودرروی طبقه مستضعف که صدر بالایی آن را کارگران تشکیل می‌دهند، قرار گرفته است؟

ما کارگران هفت تپه احکام صادر شده برای فعالین کارگری و حامیان کارگران هفت تپه را به شدت محکوم می‌کنیم و صدور این احکام و پافشاری بر این موضوع که سهامداران هفت تپه بمانند را اعلان جنگ به کارگران هفت تپه می‌دانیم.

بی‌شک این اقدامات بی‌پاسخ نخواهد ماند. تاریخ هفت تپه سرتاسر فداکاری و خط به خط آن با اتحادی افتخارآمیز نوشته شده است. شما با همان فرمان پیش بروید؛ ما نیز روشمان را تغییر می‌دهیم.

دیگر نه از رئیسی و مجلس شورای تامین استان شهرستان و نه از هیچکس دیگری کمک نمی‌خواهیم و فقط با اتحادمان در پی مطالبات‌مان بر خواهیم آمد.

هموطنان عزیز! ما کارگران هفت تپه به دنبال احقاق حقوق‌مان هستیم؛ به تبلیغات پروپاگاندای صدا و سیما توجهی نکنید؛ اوضاع در هفت تپه بحرانی و مسئولان کشوری همه غرق در فسادند و دیگر صدای ما مستضعفان را بر نمی‌تابند.

هفت تپه، هپکو، فولاد ـ کارگر، دانشجو، اتحاد اتحاد»

Share: