کارگران هفت تپه: دروغ های مسئولین و رسانه ها برای خاموش کردن اعتراضات

روز سه‌شنبه ۲۰ آبان، تجمع و اعتراض کارگران هفت تپه ادامه یافت. موسوی، امام جمعه اهواز و نماینده خامنه‌ای در خوزستان، روز یکشنبه ۱۸ آبان ۹۹، با حضور در جمع کارگران چنین وانمود کرد که مشکل ۱۵ کارگر اخراجی شرکت نیشکر هفت تپه حل شده است و به سر کار بر می‌گردند. اما روز دوشنبه ۱۹ آبان مشخص شد که این وعده امام جمعه فریبی بیش نبوده و صرفأ برای آرام کردن کارگران و خریدن زمان، داده شده است.

بنا به گفته کارگران، استاندار خوزستان که پیش از این خبر  دریافت رشوه چند صد هزار دلاری توسط همسرش از اسدبیگی کارفرمای فاسد نیشکر هفت تپه رسانه‌ای شده‌بود، کاملأ در مقابل خواسته‌های به حق کارگران ایستاده و تلاش می‌کند تا به هرشکل شده مانع از بازگشت کارگران اخراجی بر سر کار شود.

حالا روایت کارگران شریف و زحمتکش شرکت نیشکر هفت تپه از وقایع چند روز اخیر را می‌بینیم:

دروغ های مسئولین و رسانه ها برای خاموش کردن اعتراضات به حق کارگران هفت تپـه

«دیروز رسانه ها با آب و تاب نوشتند که موسوی امام جمعه اهواز اعلام کرده کارگران اخراجی میتواند سر کار برگردند. اما امروز معلوم شد این یک حرف دروغ بوده و به همکاران گفته شده باید به اداره کار سامر تمیمی این همدست اختلاسگران- شکایت ببرند. این یعنی وقت کشی و نهایتا اخراج همکاران. امروز عده ای نوشتند موسوی امام جمعه اهواز اصلا نگفته است قرار است همکاران به سر کار برگردند! و میخواهند بگویند رسانه ها اشتباه کرده اند! در حالی که واضح بود آمدن موسوی به جمع اعتراضی ما، فقط یک تلاش برای ساکت کردن کارگران معترض هفت تپه بود.

اهمیتی ندارد که این دروغ را چه کسی گفته است مهم این است که دروغ بوده و هنوز همکاران ما اخراج هستند. حواله دادن موضوع اخراج به سامر تمیمی یعنی وقت کشی و هماهنگی با اسدبیگی و شریعتی برای اینکه ادعا کنند به صورت «قانونین موضوع بررسی شد و این نمایندگان اخراج میشوند. اما سامر تمیمی و موسوی نمیدانند که ما کارگران، اجازه این تعرض را به باند اسدبیگی نخواهیم داد.

از دیروز همکاران ما به درستی اشاره میکردند که حضور موسوی یک فریب و توطئه بیش نیست. الان که معلوم شده بازگشت به کار پانزده همکار ما عملی نشده موسوی سکوت کرده و رفته تا بار دیگر برای نقش اعتصاب شکنی، تجدید قوا کند و خود را آماده کند.

همکاران عزیز! 

اخراج این نمایندگان زحمت‌کش یعنی اجازه دادن به اسدبیگی ها و باند سامر تمیمی-و شریعتی و تمام قضات و امنیتی های حامی آنها برای ایجاد هر توطئه علیه زندگی ما. ما به هیچ وجه اجازه ادامه این توطئه ها و فریب ها را نمیدهیم. دیروز تمام رسانه ها عربده میکشیدند که مشکل حل شد. میخواستند ما را پراکنده کنند و اعتراض ما را خفه کنند. ما امروز با تجمع خود نشان دادیم که این توطئه را دریافته و خنثی کرده ایم. فردا نیز به تجمع خود ادامه خواهیم داد.»

از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری رسمی قوه قضائیه، میزان، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوقه قضائیه، امروز چهارشنبه ۲۰ آبان، در یک نشست خبری مدعی شد که با «اقدامات متعدد» قوه قضائیه، «حقوق معوقه کارگران پرداخت شده و الان پرداخت حقوق کارگران به‌روز است.»

اسماعیلی، ادامه کار این کارخانه را به «فعالیت‌های» قوه قضائیه گره زده و بدون اشاره به تعداد کارگران گفته است که «کارگرانی به سر کار خود بازگشتند.»

کارگران معترض نیشکر هفت تپه، این ادعای سخنگوی قوه قضائیه را دروغ آشکار نامیده و آنرا به باد استهزاء گرفتند. کارگران در کانال تلگرامی خودشان نوشتند:

«پینوکیوی قوه قضائیه باز هم دروغ گفت

اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه باز در مورد هفت تپه دروغ گفت و به دروغ اعلام کرد کارخانه اورهال شده و به دروغ گفت حقوق ها به روز شده و به دروغ اعلام کرد کارگران به سر کار بازگشتن. منبع خبرش کیه؟ منتظری دادستان کل کشور که پسرش از اسدبیگی ها رشوه میگیره. قوه قضائیه نیست قوه غذائیه است. یه مشت فاسد دروغگو یکی از اون یکی کثیف تر.»

کارگران در پایان تأکید کردند:

«حقوق ما به روز نیست. اعتراض ادامه داره. همکاران اخراجی به کار برنگشتن. اورهال انجام نشده. از دوازده هزار هکتار فقط یک چهارمش کشت شده و شرکت در حال نابودیه.

رئیسی! دست از حمایت از اختلاسگران بردار!»

Share: