کارگران کارخانه هپکو اراک خواستار حل مشکلات این کارخانه شدند

کارگران کارخانه هپکو اراک که هم اکنون تحت مدیریت مدیرعامل منتخب سازمان تامین اجتماعی مشغول به کار هستند، خواستار حل مشکلات این کارخانه شدند.

کارگران کارخانه هپکو اراک با چند مشکل اصلی مواجه هستند؟ یکی از این مشکلات بدهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی هپکو به نظام بانکی کشور است که موجب بسته شدن حساب‌های بانکی و اختلال در کارت بازرگانی این مجتمع شده است.

مشکل دیگری که کارگران کارخانه هپکو اراک مطرح کرده‌اند، واردات بی‌رویه ماشین‌آلاتی است که عملا می‌تواند در هپکو تولید شود، اما به دلیل استیلای تفکرات رانتی و جولان دادن دست‌های پشت پرده، از خارج از کشور وارد می‌شود؛ این واردات بی‌منطق، تولید ملی و ساخت ماشین‌آلات داخلی را به خطر انداخته و آینده را پیش چشم کارگران، تیره و تار کرده است.

کارگران کارخانه هپکو اراک یک صدا می‌گویند: «مشکل بدهی‌ها را حل کنید؛ واردات را متوقف کنید و راه را باز بگذارید تا هپکو تولید کند!»

گویا مشکل بدهی‌ها قرار است از طریق تهاتر حل شود؛ یعنی بدهی هپکو به نظام بانکی با مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت یا بانک‌ها تهاتر شود؛ از یک سو اگر این اتفاق بیفتد به نفع کارگران هپکو است و گشایشی در کار تولید حاصل خواهد شد، اما از سوی دیگر، تهاتر بدهی‌هایی که سازمان تامین اجتماعی به عنوان منبع دارایی‌های بین‌النسلی طبقه‌ کارگر ایران هیچ دخالت یا تقصیری در به وجود آوردن آن نداشته، به نفع تامین اجتماعی و بیمه‌شدگان آن نیست.

 سوالی که بی‌پاسخ مانده است این که چه کسانی یا چه گروه‌هایی در قالب مدیران سابق هپکو، موجب به وجود آوردن این بدهی انبوه شده‌اند؛ چرا این بدهی به وجود آمده و چرا مقصران آن بدون حسابرسی کنار رفته و بار تسویه آن را بر دوش سازمان تامین اجتماعی انداخته‌اند؟

وقتی از نگاه هپکو به مساله نگاه کنیم هر چه زودتر این بدهی تعیین‌تکلیف شود بهتر است، چرا که تولید در شرکت هپکو زودتر و بهتر راه‌اندازی خواهد شد.

واردات بی‌رویه محصولاتی که توان تولید آنها در ایران وجود دارد، یک مشکل دیرینه است. این مشکل، بازار صنایع داخلی را حسابی کساد کرده است.

طی روزهای اخیر، در همین رابطه، خبر ناراحت‌کننده‌ای منتشر شد؛ ظاهراً یک شناور خوارزم حامل ۱۵ عدد بیل مکانیکی روز جمعه ۵ دی ماه بندر شناص عمان را به مقصد بندرعباس ترک کرد که در میانه راه و در موقعیت ۱۵ مایلی جنوب شرق جزیره لارک به دلایلی که درحال بررسی است، واژگون شده است.

این خبر نگران‌کننده است چرا؟ در حالی که هپکو می‌تواند بیل مکانیکی تولید کند و حتی در سال‌های رونق و اوج خود، این محصول را به کشورهای منطقه صادر هم کرده است، باید یک شناور حاوی ۱۵ عدد بیل مکانیکی بارگیری و وارد کشور شود؟!

گرچه سهام هپکو را به جای ایمیدرو یا ایدرو و نهادهای تحت نظارت مستقیم دولت، به تامین اجتماعی داده‌اند و به نوعی دست سازمان تامین اجتماعی را در حنا گذاشته‌اند، اما لااقل باید برای آینده این مجتمع عظیم تدابیری اندیشیده شود؛ حل مشکل بدهی‌ها، منع واردات ماشین‌آلات و جلوگیری از واگذاری مجدد، کمترین اقداماتی است که می‌تواند هپکوی به حالت نزاع افتاده را سر پا کند و بگذارد کمی، فقط کمی این غول نیمه‌جان نفس تازه کرده و به سمت آینده پیش رود.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *