کارگران کارخانه پارس پامچال نگران ۵ ماه حقوق معوقه و تأخیر در دریافت عیدی در آستانه سال نو

کارگران کارخانه رنگ‌سازی پارس پامچال واقع در شهر صنعتی قزوین، خواستار دریافت بخشی از مطالبات معوقه خود تا پیش از شروع سال نو شدند.

کارگران کارخانه پارس پامچال در استان قزوین، می‌گویند: «بابت مطالبات مزدی پنج ماه طلبکاریم و با توجه به مخارج سنگین سال نو، از کارفرما می‌خواهیم بدهی خود را پرداخت کند.»

در کارخانه رنگ‌سازی پارس پامچال که در شهر صنعتی قزوین واقع شده است، هم اکنون، نزدیک به ۱۱۰کارگر به صورت قراردادی مشغول کارند که در روزهای پایانی سال نگران تامین نیازهای نوروزی خانواده‌های خود هستند.

بر اساس اظهارات کارگران، آنها حدود ۵ ماه حقوق معوقه دارند. حقوق این کارگران عزیز، از شهریور ماه ۱۳۹۹، پرداخت نشده‌است. همچنین تأخیر همیشگی در پرداخت عیدی کارگران، به نگرانی آنها در آستانه سال نو افزوده است.

کارگران پارس پامچال می‌گویند به رغم اینکه به دلیل دریافت نکردن چندین ماه دستمزد، دچار مشکلات معیشتی هستند اما کماکان به فعالیت روزانه خود در کارخانه ادامه می‌دهند.

به گفته کارگران، اگر مدیریت راهکاری برای پرداخت بدهی‌های خود به کارگران پیدا نکند همه کارگران برای تامین هزینه‌های سال نو دچار مشکل خواهند شد.

کارگران همچنین اضافه می‌کنند: «تعویق در پرداخت مطالبات حقوقی کارگران پارس پامچال در حالی ادامه‌دار شده که پیش از این، مدیریت کارخانه، وعده اصلاح وضعیت و پرداخت مطالبات کارگران را داده بود. امری که تا این لحظه عملی نشده است.»

یکی از کارگران پارس پامچال در مورد مشکلات بیمه نیز می‌گوید: «جدا از مشکلاتی که در پرداخت مزدی وجود دارد، ما با مشکل پرداخت حق بیمه مواجه هستیم.»

این کارگر زحمتکش با ابراز نگرانی می‌گوید: «در حال حاضر حدود ۸ تا ۹ماه حق بیمه کـارگران پـارس پامچال پرداخت نشده و به رغم اینکه، طبق روال هر سال کارفرما قرار است از ۱۵ اسفند ماه به دلیل انبارگردانی فعالیت کارخانه را متوقف کند، امیدی به پرداخت عیدی و پاداش و حداقل بخشی از مطالبات‌مان قبل از پایان سال نداریم. ضمن آنکه ممکن است موضوع معوقات مزدی کارگران تا دو تا سه ماه بعد از ایام تعطیلات نوروز ادامه پیدا کند.»

چند سال است که مشکل حقوق معوقه در کارخانه پارس پامچال،‌ کارگران را با وضعیت وخیم معیشتی مواجه ساخته است، اما به رغم اعتراضات مستمر کارگران زحمتکش و شریف و وعده‌های مسئولین، تا این لحظه، هیچ اقدام جدی از سوی کارفرما جهت پرداخت حقوق معوقه و پرداخت به موقع عیدی کارگران صورت نگرفته‌است.

Share: