در ادامه اعتراضات کارگری، کارگران کاغذپارس هفت تپه در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات و سطح پایین حقوق‌ها دست به اعتراض زدند. این کارگران با سر دادن شعار «کارگر می‌میره، ذلت نمی‌پذیره»، خواستار انجام مطالباتشان توسط مدیریت این کارخانه شدند. کارگران می‌گویند مدیریت کاغذپارس به‌جای پرداخت حق و حقوق، کارگران را تهدید به اخراج می‌کند.

در ادامه اعتراضات کارگری، روز چهارشنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، کارگران کاغذپارس هفت تپه در اعتراض به برآورده نشدن خواسته‌هایشان در برابر فرمانداری شهرستان شوش دست به تجمع زدند.

این کارگران با سر دادن شعار «کارگر می‌میره، ذلت نمی‌پذیرد»، بر انجام خواسته‌های خود تاکید کردند.

کارگران می‌گویند مدیریت این کارخانه به‌جای پرداخت حقوق و مطالباتشان آنها را تهدید به اخراج می‌کند. مدیریت کاغذ پارس بی‌اعتنا به خواسته کارگران همچنان از افزایش حقوق و مطالبات آنها خودداری می‌کند.

اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و افزایش حقوق از اصلی‌ترین خواسته‌های کارگران کاغذپارس هفت تپه است.

کارگران همچنین به اخراج‌های غیرقانونی و خودسرانه کارگران از سوی مدیران کاغذپارس اعتراض دارند.

یادآوری می‌شود در چهارم مهرماه سال جاری نیز کارگران کاغذپارس هفت تپه ، در اعتراض به اخراج ۱۴ تن از همکارانشان در محوطه این شرکت دست به تجمع زدند.

این کارگران که دارای سوابق کاری بین ۱۰ تا ۲۰ سال بودند، بدون دلیل و در یک اقدام خودسرانه و غیرقانونی از این شرکت اخراج شده بودند. این کارگران تاکنون بارها برای حقوق‌های عقب‌افتاده و همچنین اخراج همکارانشان تجمع‌های اعتراضی برگزار کرده‌اند.

شرکت کاغذ پارس و زیرمجموعه‌های آن پس از واگذاری به بخش خصوصی به منظور کسب سود بیشتر کارگران را به‌صورت پیمانکاری به کار می‌گیرد. این کارگران خواستار قرارداد مستقیم و دائم هستند.

به گفته کارگران در این شرکت ۵۷ کارگر به کار اشتغال دارند و به‌رغم داشتن سابقه طولانی کاری فقط ۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.

این کارگران از طرح طبقه‌بندی مشاغل محروم می‌باشند.

کارگران می‌گویند مدیریت قصد دارد نیروهای وابسته به خود را به‌جای کارگران اخراجی استخدام کند. اخراج کارگران و جایگزینی نیروی جدید، یکی از سیاست‌های جاری در میان کارفرمایان است و با این کار می‌کوشند خود را از تعهداتی که در قبال کارگران سابقه‌دار دارند، رها کنند و با هزینه کمتری نیروی کاری به استخدام درآورند.