کرمانشاه؛ مسمومیت اهالی روستای دشه به دلیل آلودگی آب شرب

سرپرست فرمانداری پاوه از مسمومیت شماری از اهالی روستای دشه در شهرستان پاوه واقع در استان کرمانشاه، بر اثر مصرف آب آلوده خبر داد و گفت که منشا آلودگی نشت فاضلاب به آب آشامیدنی روستا است.

به نقل از فارس، شماری از اهالی روستای دشه در شهرستان پاوه واقع در استان کرمانشاه، بر اثر آلودگی چشمه و مخزن آب این روستا دچار مسمومیت شدند.

سرپرست فرمانداری پاوه در این خصوص گفت: “پس از اخذ گزارشاتی در خصوص آلودگی چشمه و مخزن آب روستای دشه، پرسنل بهداشت محیط و مبارزه با بیماری به محل اعزام شدند و متوجه شدند که خط انتقال فاضلاب این روستا مسدود شده و تلاش‌های آنان حتی استمداد از آتش نشانی برای رفع مسدودی، به نتیجه نمی‌رسد. از آنجایی که این خط فاضلاب در نزدیکی چشمه روستا قرار دارد بر اثر برگشت فاضلاب، برای دقایقی آب آلوده با آب چشمه مخلوط می‌شود”.

وی ادامه داد: “هم اکنون پزشک در روستا مستقر شده و برای افرادی که علائم خفیف تری دارند دارو و تجهیزات و اندازه کافی موجود است و در صورت لزوم برای افرادی که نیاز به اقدامات تشخیصی بیشتر دارند امکانات در بیمارستان فراهم است”.

بالایی افزود: “تعداد ۳۵ نفر از مردم روستا که دارای علائم بودند به پزشک مراجعه کرده‌اند ولی تاکنون هیچ مورد بستری نداشتیم”.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *