کرونا اقتصاد آلمان را بیش از ده درصد کوچک کرد

آمار و اطلاعات رسمی در آلمان حکایت از آن دارد که همه‌گیری ویروس کرونا در شش ماهه گذشته به کوچک شدن شدید اقتصاد این کشور دامن زده است.

خبرگزاری فرانسه روز پنج‌شنبه به نقل از آژانس فدرال آمار در آلمان خبر داد که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی اقتصاد این کشور ۱۰.۱ درصد کوچک‌تر شده است.

همین آژانس کاهش در تولید ناخالص داخلی آلمان را «تاریخی» توصیف کرده و می‌گوید که این سقوط حتی در دوره بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ نیز سابقه نداشت.

با این حال خبرگزاری فرانسه به نقل از کارشناسان می‌نویسد که آلمان با وجود این کاهش در همین دو ماه اخیر روند بهبود را آغاز کرده است.

پتر آلتمایِر، وزیر اقتصاد آلمان،‌ پیشتر هشدار داده بود که همه‌گیری کرونا قادر است بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا را به آستانه «بدترین سقوط» بکشاند.

در شش ماهه گذشته با آغاز این همه‌گیری که تاکنون میلیون‌ها نفر را آلوده کرده و جان بیش از ۶۶۶ هزار نفر را گرفته است بسیاری از کسب و کارها به تعطیلی کشانده شدند و آمار بیکاری در سراسر جهان یک‌باره اوج گرفت.

با وجود این آلمان توانسته است تاکنون از بیکاری چشمگیر جلوگیری کرده و نرخ بیکاری کشور را در ۶.۴ درصد نگه دارد. ماه گذشته میلادی هم نرخ بیکاری در آلمان همین بود.

Share: