کرونا در ایران؛ بیش از ۶۱۰۰ نفر در ۲۴ ساعت بیمار شده‌اند

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز جمعه، دوم آبان‌ماه، آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران را طی شبانه‌روز گذشته بیش از ۳۳۵ نفر اعلام کرد. همین آمار حکایت از آن دارد که بیش از شش هزار نفر نیز به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

این در حالی است که به گفته مسعود مردانی، عضو ستاد مقابله با کرونا، «آمار واقعی» کشته‌شدگان کرونا در ایران، دو و نیم برابر آمار دولتی است. تعدادی از نهادهای داخلی و خارجی نیز آمار دولتی ایران را نزدیک به واقعیت نمی‌دانند.

بر اساس آمار امروز وزارت بهداشت تاکنون ۳۱ هزار و ۹۸۵ نفربیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

آمار قربانیان کرونا در ایران روز شنبه گذشته از ۳۰ هزار نفر فراتر رفت، اما بعد از گذشت ۶ روز به ۳۱ هزار و ۹۸۵ نفر رسید.

به گفته سیما لاری، در شبانه‌روز گذشته ۶۱۳۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در شهرهای مختلف ایران شناسایی شده‌اند، بنابراین تعداد کل مبتلایان به ۵۵۶ هزار و ۸۹۱ رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت تعداد بیماران در «وضعیت شدید» را هم ۴۹۳۳ نفر اعلام کرد.

در همین زمینه فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران شامگاه پنج‌شنبه، اول آبان، از افزایش ۱۵ درصدی موارد مرگ و میر بیماران کرونا در استان تهران خبر داد.

به گفته علیرضا زالی، تراکم بیماران در شرق، جنوب شرقی و مرکز استان تهران بیشتر است و قرار است طرح ردیابی و غربالگری افرادی که تست‌شان مثبت شده و همراهان‌شان به زودی اجرا شود.

با این حال رئیس پلیس تهران روز جمعه گفت که تاکنون کمتر از ۳۰ مورد جریمه برای عدم استفاده از ماسک در خودروها صادر شده است.

او از اجرای این قانون فقط در تهران خبر دارد و گفت: «رفتار پلیس بیشتر حالت ارشادی و تذکری بوده است. این روند ادامه نخواهد داشت و حتماً در صورت لزوم جدی‌تر وارد می‌شویم.»‎

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران در روز جمعه، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت «قرمز» به سر می‌برند.

استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان هم در وضعیت «نارنجی» و «زرد» قرار دارند.

ر فردا

Share: