کرونا در ایران رکورد شکست؛ طی یک روز ۲۷۲ نفر جان باختند

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز دوشنبه ۱۲ اکتبر درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در این کشور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۲ بیمار به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 28 هزار و ۸۱۶ نفر رسید.

بدین ترتیب طی شبانه روز گذشته بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران ثبت شده است.

لاری درباره شمار مبتلایان به کرونا نیز اظهار داشت: طی شبانه‌روز گذشته و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۲۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۶۳ نفر از آنها بستری شدند. بنابراین مجموع بیماران به 504 هزار و ۲۸۱ نفر رسید.

وی تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون ۴۰۹ هزار و ۱۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۵۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری همچنین گفت که تاکنون چهار میلیون و ۳۴۰ هزار و ۸۳۱ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در ایران انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران ادامه داد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی گفت: همچنین استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند. 

لاری تاکید کرد: در روزهای اخیر با افزایش بی سابقه موارد ابتلا، بستری و مرگ و میر کرونا مواجه هستیم. وضعیت حال حاضر بیماری نتیجه سهل انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کاهش استفاده از ماسک است. شکست این بیماری مستلزم همکاری مردم و مسئولان و همه دستگاه‌های اجرایی کشور با پرسنل نظام سلامت است.

Share: