کرونا در ایران: وزیر بهداشت اعلام کرد که آمار قربانیان بیشتر از جنگ هشت ساله با عراق است؛ افزایش ابتلا به قارچ سیاه در بیماران کرونایی

وزارت بهداشت ایران روز جمعه ۱۹ شهریور، اعلام کرد که در شبانه روز گذشته، ۴۴۵ بیمار کرونایی دیگر جان خود را از دست داده اند. بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، اظهار داشت که «آمار فوتی های کرونا طی یک سال و نیم گذشته از تعداد شهدای هشت سال جنگ تحمیلی نیز بیشتر شده است». از سوی دیگر، محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو، تأکید کرد که «تاکنون سابقه واردات رسمی فایزر به کشور را نداشته‌ایم و واکسنی که به‌عنوان فایزر فروخته می‌شود، تقلبی است». در همین حال، به رغم هشدارها نسبت به ورود گونه های جهش یافته کرونا، بنا به درخواست مقامات ایران، دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق اعلام کرد که ویزای اربعین به ۶٠ هزار نفر افزایش یافته است.

وزیر بهداشت: تعداد قربانیان کرونا از کشته های جنگ ایران و عراق بیشتر است

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت ایران، روز جمعه ۱۹ مرداد، با مقایسه آمار قربانیان کرونا در ایران گفته است در ۸ سال جنگ ایران و عراق، ۲۳۰ هزار تا ۲۴۰ هزار نفر کشته شدند ولی در ۱۸ ماه شیوع کرونا در ایران، ۱۱۳ هزار نفر جان باخته اند و بر این اساس آمار قربانیان کرونا در مقایسه با جنگ بیشتر بوده است.

او که در جلسه ستاد مقابله با کرونا در قزوین سخن می‌گفت، اظهار داشت: «امروز متاسفانه به دلیل کرونا شاهد صحنه های بدی هستیم و روزانه ۶۰۰ خانواده عزادار می شوند. آمار فوتی های کرونا طی یک سال و نیم گذشته از تعداد شهدای هشت سال جنگ تحمیلی نیز بیشتر شده است».

وزیر بهداشت در عین حال در سخنانش مدعی واردات انبوه واکسن به کشور شد و گفت: «شنیده بودیم که به ایران واکسن نمی دهند؛ زمانی که دولت را تحویل گرفتیم اصلاً واکسن نداشتیم و تمام واکسن‌های ذخیره هفته صفر شده بود، واردات واکسن برای کشور از جایی انجام شد که اصلا فکر نمی کردیم و در واقع به جای باران، سیل بارید و امروز ۵ میلیون دوز واکسن وارد شد و فردا ۱۰ میلیون دوز دیگر وارد می شود. تا پایان شهریور ماه نیز ۵۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور خواهد شد»

rfi

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *