کسری بودجه آمریکا به نزدیک هزار میلیارد دلار رسید.


کسری بودجه آمریکا به نزدیک هزار میلیارد دلار رسید.
 به رغم وعده‌های دونالد ترامپ، کسری بودجه دولت آمریکا به مرز یک تریلیون دلار رسیده که در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است. علت این افزایش سیاست‌های دولت ترامپ در مورد کاهش مالیات و بالا رفتن هزینه‌ها عنوان می‌شود.

به گزارش دویچه وله، کاهش کسری بودجه یک از شعارهای چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده، دونالد ترامپ بوده است. گزارش روز جمعه سوم آبان (۲۵ اکتبر) وزارت خزانه‌داری آمریکا خلاف این وعده را نشان می‌دهد.

بر پایه این گزارش کسری بودجه آمریکا در سال مالی منتهی به سپتامبر ۲۰۱۹ به نسبت دوازده ماه قبل از آن ۲۶ درصد افزایش یافته و به ۹۸۴ میلیارد دلار رسیده است.

این میزان کسری معادل ۶/ ۴ درصد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و از این منظر به نسبت سال گذشته هشت دهم درصد بیشتر است.

کارشناسان معتقدند کاهش مالیات بنگاه‌های اقتصادی توسط دولت دونالد ترامپ و افزایش هزینه‌ها عامل اصلی نزدیک شدن کسری بودجه به یک تریلیون دلار است.

مطابق گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا، افزایش هزینه‌ها از جمله در حوزه‌های خدمات اجتماعی، دفاعی و هزینه بدهی‌های دولتی عامل کسری بودجه بوده است. این وزارت خانه میزان بدهی‌های دولتی را در حال حاضر ۱۶ تریلیون و ۸۰۰ میلیارد دلار اعلام کرده است.

کسری بودجه در دومین سال مالی ریاست جمهوری دونالد ترامپ به بالاترین سطح در هفت سال اخیر رسیده است. در سال ۲۰۰۹ و در دولت اول باراک اوباما این میزان به یک تریلیون و ۴۰۰ میلیارد دلار رسیده بود.

اوباما در پی بحران مالی جهانی سال ۲۰۰۸ هزینه گزافی صرف نجات سیستم بانکی ایالات متحده کرد که علت اصلی افزایش سرسام‌آور کسری بودجه محسوب می‌شود. او در سال پایانی حضورش در کاخ سفید و پیش از به قدرت رسیدن ترامپ موفق شده بود این کسری را به ۵۸۵ میلیارد دلار کاهش دهد.

دونالد ترامپ هنگام ورود به کاخ سفید وعده داده بود طی هشت سال کسری بودجه را به صفر برساند. تیم اقتصادی او وعده می‌داد کاهش درآمدهای ناشی از کاهش مالیات واحدهای تولیدی از طریق رونق اقتصادی و بالا رفتن اشتغال جبران شود.

با این همه و به رغم رشد اقتصادی مثبت ایالات متحده هنوز پیش‌بینی دولت برای جبران درآمد کاهش یافته مالیاتی تحقق نیافته است. کاهش درآمدهای مالیاتی در سال گذشته حدود یک و نیم تریلیون دلار برآورد می‌شود.

روزنامه وال استریت ژورنال ماه گذشته به نقل از کمیته بودجه فدرال آمریکا ابراز نگرانی کرده بود که با ادامه وضعیت کنونی کسری بودجه ایالات متحده تا سال ۲۰۲۸ به ۲ تریلیون دلار برسد.

به رغم ادامه روند افزایشی کسری بودجه، استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ادعا کرد که سیاست‌ها و رویکرد اقتصادی دونالد ترامپ “عمل می‌کند”. او از کنگره ایالات متحده خواست برای به ثبات رسیدن اقتصاد این کشور جلوی “هزینه‌های بی‌فایده و غیرمسئولانه” را بگیرد.
[کد مطلب: 193372][تاريخ انتشار: چهارم آبان ۱۳۹۸ برابر با بيست و ششم اکتبر ۲۰۱۹]

https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=193372

بازگشت نیروهای نظامی آمریکا از عراق به سوریه

© AP Photo / Shakh Aivazov

آمریکا

14:15 26.10.2019(به روز شده 15:06 26.10.2019)دریافت لینک کوتاه

 0 01

تلویزیون دولتی سوریه از بازگشت نیروهای نظامی آمریکا از عراق به استان حسکه در سوریه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد که دهها تن از نیروهای نظامی آمریکا با حمایت بالگردهای این کشور از عراق به استان حسکه در شمال شرق سوریه بازگشتند.

در این گزارش آمده؛ یک کاروان از نیروهای اشغالگر آمریکا از گذرگاه غیرقانونی مرزی “الولید” وارد استان حسکه در سوریه شدند. در این کاروان دهها تن از نیروهای نظامی و تجهیزات نظامی آمریکا حضور دارند که توسط بالگردهای این کشور حمایت می شوند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز پنجشنبه در توئیتی خطاب به نیروهای کُرد شمال سوریه، نوشت: زمان آن فرا رسیده که کُردها به منطقه ای در سوریه بروند که میادین نفتی وجود دارد. پیش از این نیز رئیس جمهور آمریکا گفته بود که یک شرکت آمریکایی می تواند به کردهای سوریه در استخراج نفت کمک کند تا نیازهای مالی خود را تامین کنند.

حدود 90 درصد از نفت سوریه در سواحل شرقی فرات متمرکز شده است.

وزیر دفاع عراق پس ار دیدار با همتای آمریکایی خود در تاریخ 23 اکتبر گفت: نیروهای آمریکایی که از سوریه خارج و به عراق اعزام شده اند، پس از چهار هفته خاک عراق را نیز ترک خواهند کرد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا نیز اعلام کرده بود، هدف واشنگتن نگه‌داشتن نیروهای آمریکایی در عراق برای مدتی طولانی نیست. هدف، خارج کردن نیروها و در نهایت بازگشت به میهن است.

https://ir.sputniknews.com/us/201910265393542-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87/

جهان

21:21 21.10.2019دریافت لینک کوتاه

وزیر دفاع آمریکا گفت که خروج نیروهای این کشور از سوریه چندین هفته طول خواهد کشید اما بخشی از نیروهای آمریکا در شمال سوریه باقی خواهند ماند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از الجزیره، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که خروج نیروهای این کشور از شمال سوریه چند هفته به طول خواهد انجامید.

وی در ادامه افزود: بخشی از نیروهای آمریکایی مستقر در نزدیکی میادین نفتی در شمال شرق سوریه برای حفاظت از میادین نفتی در این منطقه باقی خواهند ماند.

اسپر ادامه داد: نیروهای ما به همراه نیروهای دموکراتیک سوریه در شمال شرق این کشور مستقر خواهند بود تا مانع از نفوذ عناصر داعش یا دیگر گروه ها به میادین نفتی شوند.

پیشتر پنتاگون اعلام کرده بود از عملیات ترکیه در شمال سوریه حمایت نخواهد کرد. آنکارا و واشنگتن اوایل ماه آگوست در خصوص ایجاد یک منطقه امن در خاک سوریه به یک توافق مقدماتی دست پیدا کردند و اوایل ماه سپتامبر، عملیات گشت‌زنی مشترک در شمال شرقی سوریه را‌ آغاز کردند که البته در خصوص محدوده این منطقه امن و نحوه کنترل آن اختلاف نظراتی دارند. دمشق به طور مداوم از تمامی تلاش‌های مشترک ترکیه و آمریکا و همچنین اقدامات یکجانبه در خاک سوریه بعنوان نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه انتقاد کرده است.

https://ir.sputniknews.com/world/201910215375056-

اعزام سربازان آمریکایی به سوریه برای حفاظت از معادن نفت

© AFP 2019 / Ahmad Al-Rubaye

سیاسی

09:37 25.10.2019دریافت لینک کوتاه

 0 413

آمریکا در حال مطالعه طرحی است که طبق آن 500 نظامی این کشور برای حفاظت از معادن نفت به شمال شرقی سوریه اعزام خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال ، علاوه بر این طبق این طرح دهها تانک “آبرامز” در منطقه مستقر خواهند شد.

به عقیده وال استریت زورنال، طرح جدید به معنای آن است که واشنگتن اهداف خود را تغییر داده و به جای مبارزه با شبه نظامیان داعش (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه) می خواهد توجه خود را معطوف حفاظت از معادن نفت ساخته و از این موضوع به عنوان اهرم احتمالی برای تاثیر گذاری بر جریان مذاکرات آتی درباره مسئله سوریه استفاده کند.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز خاطرنشان می سازد که ممکن است تجهیزات نظامی سنگین آمریکا در استان دیرالزور در 

نزدیکی معدن گاز Conoco مستقر شوند. روزنامه واشنگتن پست اضافه می کند که به احتمال زیاد تانک ها به همراه پلتفرم های زنجیردار “بردلی” به آنجا اعزام خواهند شد.

پیشتر روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا  مایل است دستکم 200 نفر از افراد نیروهای ویژه را برای مبارزه با داعش به شرق سوریه اعزام کند.

ایالات متحده و ترکیه در 17 اکتبر توافق کردند که عملیات نظامی ترکیه را 120 ساعت به حالت تعلیق درآورند وطی این مدت  نیروهای کرد از منطقه حائل 30 کیلومتری در مرز ترکیه و سوریه که آنکارا در نظر دارد به طور مستقل کنترل کند خارج شوند . این آتش بس ساعت 22:00 به وقت مسکو روز سه شنبه به پایان رسید.

9 اکتبر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه  از آغاز عملیات چشمه صلح در شمال سوریه علیه حزب کارگران کردستان و گروه تروریستی دولت اسلامی داعش خبر داد.

هواپیماهای نیروی هوایی ترکیه در همان روز به شهر راس العین و تعدادی دیگر از شهرهای سوریه در مرز دو کشور حمله کردند.

https://ir.sputniknews.com/politics/201910255391143-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B8%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D9%86%D9%81%D8%AA/
انتشار تصاویری از قاچاق نفت سوریه توسط آمریکا

انتشار تصاویری از قاچاق نفت سوریه توسط آمریکا + عکس

© Photo / Ministry of Defence of the Russian Federation

جهان

12:17 26.10.2019(به روز شده 13:08 26.10.2019)دریافت لینک کوتاه

 0 310

وزارت دفاع روسیه تصاویری منتشر کرد که نشان می دهد آمریکا نفت سوریه را قاچاق می کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه تصاویری هوایی از سوریه منتشر کرد که نشان می دهد آمریکایی ها در سوریه به قاچاق نفت این کشور می پردازند.

بر اساس این تصاویر، چه پیش و چه پس از شکست تروریست های داعش* در شمال فرات، نفت سوریه تحت محافظت سربازان آمریکایی به طور فعال استخراج و توسط نفتکش هابرای فرآوری به خارج از سوریه فرستاده می شده است.

تصاویری در تاریخ 23 اوت از میدان نفتی دامان واقع در 42 کیلومتری دیرالزور و در تاریخ 23 اوت تصاویری از تعدادی زیادی خودرو به ثبت رسید که تعداد آنها به 90 دستگاه می رسد و در بین آنها 23 نفتکش حضور داشته است.

همچنین در تاریخ 5 سپتامبر، 25 دستگاه خودرو از جمله 22 نفتکش در استان حسکه حضور داشتند. پس از گذشت سه روز در تاریخ 8 سپتامبر در نزدیکی دیرالزور تصاویر 36 دستگاه خودرو از جمله 32 نفتکش به ثبت رسیده است. در همان روز نیز 41 دستگاه خودرو در منطقه میادین قرار داشتند که 34 نفتکش در بین آنها وجود داشت.

​ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز شنبه اعلام کرد، ارگان های دولتی آمریکا ماهانه بیش از 30 میلیون دلار از استخراج نفت سوریه درآمد کسب می کنند.

کوناشنکوف گفت: با احتساب اینکه بهای یک بشکه نفت قاچاق سوریه 38 دلار آمریکا است، در آمد ماهانه این “تجارت خصوصی” سرویس های دولتی آمریکایی، بیش از 30 میلیون دلار است.

وی افزود: برای این جریان مالی بی وقفه که عاری از کنترل و مالیات های دولت آمریکا است، پنتاگون و لانگلی آماده خواهند بود، چاه های نفت سوریه را از “سلول های پنهان داعش” (ممنوع در روسیه) محافظت کنند.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد، آمریکا قصد دارد به زودی جهت تقویت مواضع آمریکا در منطقه دیرالزور سوریه، تدابیر لازم را اتخاذ نماید تا مانع دسترسی تروریست ها به میادین نفتی شود. به گفته وی، آمریکا در حال بررسی اعزام نیروهایش به منطقه است تا امنیت میادین نفتی را تامین کند.

Share: