کشته شدن چهار کارگر در حوادث کار

مرگ راننده لودر در کارخانه آجر ملایر

جمعه ۱۸ بهمن ماه، یک راننده لودر در حوادث کار کارخانه تولید آجر و سفال ملایر جان خود را از دست داد.

یک راننده لودر که در حال اجرای عملیات خاکریزی در کارخانه تولید آجر سفال ملایر واقع در روستای دهنو آورزمان استان همدان بود، با سقوط به درون قیف انتقال خاک جان خود را از دست داد.

از قرار معلوم، این راننده لودر در حال خاکبرداری خاک‌های دپو شده در قیف مخصوص انتقال خاک به قسمت تولید آجر سفال در محل نوار نقاله بود که برای کنترل میزان حجم خاک از لودر پیاده شده و در لبه قیف قرار می‌گیرد که ناگهان تعادل خود را از دست داده و به درون قیف پر از خاک سقوط می‌کند.

امدادگران با کمترین تجهیزاتی که در اختیار داشتند، اقدام به برداشت خاک و راه‌اندازی نوار نقاله و تخلیه بقیه خاک کردند که متأسفانه به جسد بی‌جان کارگر ۶۳ ساله رسیدند.

جسد پس از معاینه و اطمینان از فوت او، توسط آمبولانس به سردخانه انتقال دادند.

مرگ کارگر در اثر سقوط از بالابر

روز چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ ماه در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در تهران در پی سقوط بالابر در یک ساختمان در حال احداث جان خود را از دست داد.

این حادثه که در خیابان فرمانیه، خیابان آبکویه پنجم رخ داد، در یک ساختمان در حال احداث بود که یک دستگاه بالابر حمل بار حین کار، ناگهان به علت پاره شدن سیم بکسل از طبقه منفی یک به طبقه منفی سه سقوط کرد و بر اثر آن کارگر ۳۵ ساله افغانستانی دچار آسیب شدید و خونریزی شد.

این کارگر مصدوم با تلاش عوامل اورژانس به طبقه همکف منتقل شد که پس از انجام معاینات اولیه، مرگ آنی وی در همان لحظات اولیه بروز حادثه، تأیید شد.

مرگ دو معدنچی بر اثر گازگرفتگی در حوادث کار معدن زغال‌سنگ تاشکوییه در بافق یزد

منابع کارگری از فوت دو کارگر معدن زغال‌سنگ تاشکوییه بافق استان یزد خبر دادند.

منابع کارگری گزارش کردند: «حوالی ساعت یک بامداد شنبه ۱۹ بهمن ماه، دو کارگر تاشکوییه شهرستان بافق حین کار در تونل پشت معدن، دچار گازگرفتگی شدند که به مراکز درمانی منتقل شدند.

از قرار معلوم هر دو کارگر در مراکز درمانی جان باختند. علت دقیق حادثه و جزئیات آن هنوز اعلام نشده است.

این چندمین حادثه منجر به فوت در معادن کشور در عرض یکی دو هفته گذشته است. پیش‌تر از این معدن مس قلعه‌زری، معدن زغال‌سنگ دستگران و چند معدن دیگر حادثه ساز شدند.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده که رتبه بسیار پایینی است.

Share: