در ادامه کشتار کولبران دو کولبر در مرزهای بیتوش و نوسود بر اثر شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی کشته و زخمی شدند. شامگاه یکشنبه نیز بر اثر شلیک این نیروها دست‌کم ۱۲ کولبر در مرزهای نوسود و شوشمی زخمی شدند. این جنایت‌های ضدانسانی با دستور بالاترین مقامات قضائی و استانی انجام می‌شود. در سال جدید تاکنون ۲۱ کولبـر بر اثر شلیک نیروهای مرزی کشته و زخمی شده‌اند.

صبح روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۱، یک کولبـر به‌نام آرش نوری بر اثر شلیک نیروهای هنگ مرزی نوسود به‌شدت زخمی شد.

آرش توسط سایر کولبـران و مردم محلی جهت درمان به بیمارستان پاوه منتقل شد.

همچنین روز دوشنبه ۲۹ فروردین‌ماه ۱۴۰۱، نیز یک کولبـر به‌نام سلیمان ابراهیم‌زاده بر اثر شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی در مرز بیتوش سردشت به قتل رسید.

این نیروها بدون هشدار قبلی با شلیک مستقیم به سوی کولبـران، آنها را مورد اصابت گلوله قرار دادند.

به گزارش هه‌نگاو، نیروهای امنیتی سردشت در وحشت از عکس‌العمل مردم در تماس با مديران کانال‌های تلگرامی به آنها اعلام کرده‌اند. در رابطه با قتل سلیمان ابراهیم‌زاده حق انتشار هیچ پستی را ندارند.

به گزارش منابع خبری کردستان، در سال ۱۴۰۰، بیش از ۲۲۵ کـولبـر و کاسبکار در مناطق مرزی غرب کشور بر اثر شلیک یا حوادث مختلف کشته یا زخمی شده‌اند.

شلیک به کولبـران بدون توقف همچنان ادامه دارد. حاکمیت ورشکسته از این روش ضدانسانی به‌عنوان اهرم  فشاری بر مردم کردستان در این منطقه محروم استفاده می‌کند. حکومت به خیال خود می‌خواهد به‌منظور جلوگیری از گسترش اعتراضات و خشم مردم، با کشتار و ایجاد جو وحشت بر آن مهار بزند.