کشته و زخمی شدن ۱۴ کارگر در حوادث کار شهرهای مختلف

روز شنبه ۱۳ مهر ماه ۹۸، در جریان وقوع چندین مورد از حوادث کار در شهرهای قم، تهران و ری دستکم ۱۴ کارگر کشته و زخمی شدند. در جریان این حوادث کار  ۲ کارگر جان باختند و ۱۲ کارگر از نواحی مختلف بدن مجروح و مصدوم شدند.

جان باختن یک کارگر ۳۵ ساله در قم

در حادثه نخست، روز جمعه ۱۲ مهر ۹۸ به دنبال آتش سوزی در یک کارگاه تولیدی کفش واقع در خیابان «هفت تیر» قم یک کارگر ۳۵ ساله جان باخت و ۹ کارگر دیگر دچار سوختگی شدند.

جان باختن یک کارگر فنی آسانسور در حوادث کار تهران

در حادثه دوم، روز جمعه ۱۲ مهر ۹۸ یک کارگر فنی شرکت پیمانکار نگهداری آسانسور حین کار در ساختمان مرکزی هلال احمر، مابین کابین و دیواره چاه آسانسور گیر کرد و جان خود را از دست داد.

مصدوم شدن یک کارگر ۲۰ ساله در تهران

در حادثه سوم، روز شنبه ۱۳ مهر ۹۸ یک کارگر ۲۰ ساله تبعه افغانستان حین کار در یک کارگاه تولید لوازم التحریر واقع در حکیمیه تهران دستش در دستگاه خمیرساز گیر کرد و به شدت آسیب دید.

مصدوم شدن یک کارگر ۲۰ ساله در حوادث کار شهر ری

در حادثه چهارم، روز ۱۰ مهر ۹۸ یک کارگر ۲۰ ساله حین کار دریک کارگاه تولیدی غذایی واقع در شهر ری دست راستش تا مچ به داخل دستگاه هسته گیر آلبالو فرو رفت ودچار مصدومیت شدید شد.

مجروج و مصدوم شدن یک کارگر ۲۲ ساله در تهران

در حادثه پنجم نیز روز جمعه ۱۲ مهر ۹۸ یک کارگر ۲۲ ساله تبعه افعانستان حین کار در یک ساختمان مسکونی قدیمی سه طبقه واقع در خیابان خواجه عبدالله تهران براثر ریزش سقف، زیر تلی از سنگ و خاک گرفتار و از نواحی مختلف بدن دچار آسیب دیدگی شد.

شایان یادآوری است که ایران در زمینه  فقدان رعایت اصول ایمنی محیط و شرایط کار در میان کشورهای جهان دارای رتبه پایین ۱۰۲ می‌باشد و مقامات مسئول در این رابطه هیچگاه پاسخگو نبوده‌اند!

Share: