خونین‌ترین ماه برای کولبران با کشته و زخمی شدن ۵۸ کولبر طی یک ماه

طی ماه آوریل یعنی از روز ۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت‌ماه با کشته و زخمی شدن ۵۸ کولبر در مرز‌های غربی کشور، حاکی از خونین‌ترین ماه‌ها برای کولبران زحمتکش می‌باشد. طی سالیان گذشته این آمار بی‌سابقه‌ترین تعداد ثبت شده و خونین‌ترین ماه برای کولبران بوده است. در آخرین جنایت نیروهای مرزی در نوسود، ۲ کولبر بر اثر شلیک از ناحیه پشت و ران به‌شدت زخمی شدند.

با استناد به آمار ثبت شده سایت کولبر نیوز، طی ماه آوریل ۲۰۲۲، با کشته و زخمی شدن ۵۸ کولبـر در مرزهای غربی کشور یکی از خونبارترین ماه‌ها برای کولبران رقم خورد.

در این گزارش آمده است طی این ماه در مرزهای غربی کشور شامل آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه نزدیک به ۵۸ کولبـر کشته و زخمی شده‌اند. از این تعداد ۴ کـولبـر کشته و ۵۴ تن دیگر زخمی شده‌اند.

pastedGraphic.png

از این تعداد، ۵۲  کولبـر (معادل %۸۹) بر اثر شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی و انتظامی کشته و زخمی شده‌اند.

آمار تفکیکی کشته و زخمی شدن کولبـران بر اساس استان به ترتیب زیر است:

۵۴ مورد در استان کرمانشاه شامل۵۲ زخمی و ۲ کشته، برابر ۹۳ درصد

۳ مورد در استان آذربایجان غربی شامل ۲ کشته و ۱ زخمی، برابر ۵ درصد

۱ مورد در استان کردستان بوده است، ۱ زخمی، برابر ۲ درصد

در آخرین مورد روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت، ۲ کولبـر بر اثر شلیک مستقیم ماموران هنگ مرزی در مرز نوسود به‌شدت زخمی شدند.

pastedGraphic_1.png

در شرایطی که تورم و گرانی به بالاترین حد خود طی ۴۳ سال حاکمیت دیکتاتوری رسیده است. در حالی‌که به گفته وزیر اقتصاد: «براساس آمار تایید نشده از سوی سازمان حسابرسی کشور، اصل و فرع رقم بدهی دولت نزدیک به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است»، می‌توان فهمید که حاکمان وقت و دولت ورشکسته رئیسی چرا هر چه بیشتر بر سرکوب و قتل و کشتار در ایران به‌ویژه در کردستان دامن می‌زنند.

آنها به بهانه قاچاق، تحمل دیدن نان خالی را در سفره کـولبـران ندارند؛ اما ولی فقیه نظام بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار در بنیادهای وابسته به خود انباشته کرده است.

 با نگاهی به شدت یافتن سرکوب و قتل کـولبـران در کردستان محروم، نیاز این حاکمیت برای غلبه بر اعتراضات رو به گسترش مردمی قابل فهم است. البته آنها فکر می‌کنند با سرکوب و قهر عریان می‌توانند بر خشم محرومان غلبه کنند. اما این خیال واهی به‌زودی با فوران این خشم فروخفته از سر آنها خواهد پرید. آن زمان دیگر دیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.