کشته و زخمی شدن ۶ کارگر و ۲ کشاورز بر اثر واژگون شدن تراکتور

مرگ یک کارگر جوشکار بر اثر انفجار مخزن خالی روغن در شهرک صنعتی شهرضا

بنا به خبر دریافتی از حوادث کار امروز شنبه ۱۲ مهرماه ۹۹، بر اثر انفجار یک مخزن خالی روغن در حین جوشکاری، متاسفانه یک کارگر جوشکار، جان خود را از دست داد.

غفور راستین، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در گفت‌و‌گو با  ایرنا گفت: «این حادثه ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه امروز به اتاق فرمان اورژانس ۱۱۵ اعلام و یک واحد آمبولانس به محل وقوع حادثه اعزام شدند.»

وی همچنین افزود: «در این حادثه مخزن روغن صنعتی هنگام جوشکاری منفجر شد که براثر آن جوشکار در دم جان خود را از دست داد.»

منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان درخصوص علت بروز این حادثه کارگری گفت: «این مخزن خالی از روغن بود اما به دلیل تجمع گاز در داخل مخزن، جوشکاری موجب انفجار شد.»

وی همچنین افزود: «در این حادثه کارگر ۴۵ ساله جان خود را از دست داد.»

این حادثه دردناک در یکی از کارگاه‌های شهرک صنعتی رازی شهرضا روی داد.

شهرک صنعتی رازی شهرضا در ۱۵ کیلومتری شهرضا با ظرفیت ۱۳ هزار اشتغال یکی از بزرگترین شهرک‌های شیمیایی در کشور است.

کشته و زخمی شدند دو کشاورز در حوادث کار بر اثر واژگون شدن تراکتور

دریک حادثه دردناک دیگر، روز شنبه ۱۲ مهر، بر اثر واژگون شدن یک‌دستگاه تراکتور در روستای قهر‌آباد از شهرستان سقز یک کشاورز ۶۰ ساله به نام محمد جان خود را از دست داد و نفر همراه وی زخمی شد.

سوختگی دستان یک کارگر تبعه افغانستان در حین نجات یک خانواده از میان آتش

همچنین روز چهارشنبه ۹ مهرماه، یک کارگرساختمانی تبعه افغانستان به نام رحیم رحمانی، در یک حادثه آتش‌سوزی در شهرستان دزفول در هنگام نجات جان یک خانواده که در میان زبانه‌های آتش محاصره شده بودند هر دو دستش دچار سوختگی شد.

مصدومیت ۴ کارگر معدن بر اثر واژگون شدند سرویس رفت ‌و آمد کارگران

بامداد روز پنج شنبه ۱۰ مهرماه، بر اثر واژگون شدن سرویس رفت وآمد کارگران معدن چادرملو در محور بهاباد – چادر ملو ۴ کارگر دچار مصدومیت شدند که برای ادامه درمان به بیمارستان حکیم بهاباد منتقل شدند.

بر  اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی، تعداد مصدومان حـوادث کار که در پنج ماهه اول سال ۹۹، به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند، ۱۰ هزار و ۴۰۲ نفر ثبت شده است.

لازم به ذکر است که، آمار و ارقام منتشر شده از سوی منابع رسمی ایران با آمار واقعی فاصله زیادی دارد. این اختلاف نشان‌دهنده عدم شفافیت در ارائه اعلام آمارهای رسمی در نبود رسانه‌های آزاد و مستقل تعبیر شده است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *