کشته و مصدوم شدن ۸ کارگر طی امروز و دیروز، حوادث کارگری چندین خانواده کارگری را در غم و اندوه فرو برد. یک تن از این کارگران بر اثر سقوط از ارتفاع در شهرهای جوانرود جان خود را از دست داد. کارگر دیگر نیز بر اثر برق گرفتگی در کامیاران جان سپرد. جان‌باختگان همگی بر اثر نبود تجهیزات مناسب و ناایمن بودن محیط کار دچار حادثه شدند. حوادثی که با تهیه تجهیزات ایمنی و نظارت استانداردهای محیط کار به‌سادگی قابل پیشگیری هستند.

به گزارش کردپا، روز پنجشنبه ۵ اسفندماه ۱۴۰۰، یک کارگر ساختمانی به‌نام بهمن یعقوبی، ساکن شهرستان جوانرود بر اثر سقوط از یک ساختمان ۳ طبقه جان باخت.

این کارگر در ساختمانی در محله بیمارستان واقع در شهر جوانرود دچار حادثه شد.

در یک حادثه تاسف‌بار دیگر، روز چهارشنبه ۴ اسفند، یک کارگر جوان به‌نام امید رحمانی ٢٢ ساله از اهالی روستای لون سادات از توابع شهرستان کامیاران در حین کار بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

وی در یک ساختمان چند طبقه مشغول کار بود که بر اثر برق گرفتگی از ارتفاع به پایین سقوط کرد و در دم جان سپرد.

کشته و زخمی شدن ۸ کارگر طی دو روز ناشی از نبود تجهیزات و ایمنی در محیط کار

طی دو روز اخیر ۸ کارگر در شهرهای کامیاران، قشم، زنجان و جوانرود دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۳ کارگر جان خود را از دست دادند و ۵ کارگر نیز مصدوم شدند.

نزدیک به ۱۰ هزار حادثه کارگری تنها در یک سال

بالا رفتن حوادث کارگری در حالی است که در بیشتر کشورهای جهان، حوادث منجر به فوت به صفر یا نزدیک‌ آن رسیده است. اما در ایران سالانه صدها کارگر در اثر حوادث کار جان خود را از دست می‌دهند. طبق آمار رسمی در سال ۹۹ نزدیک به ۹۵۰۰ حادثه شغلی در کشور رخ داده است. در این حوادث کارگری ۷۵۱ نفر فوت کرده‌اند.