در یک حادثه کارگری، مشکل فنی در کوره ذوب فولاد موجب انفجار آن شد. به دلیل انفجار کوره مذاب و پاشش مواد به بیرون یک کارگر کشته و ۲ تن نیز دچار سوختگی شدند. وضعیت عمومی این کارگران رضایت بخش می‌باشد. کارگر کشته شده متاهل و پدر یک فرزند بود.

کار کردن در کنار کوره‌ ذوب فلز از سخت‌ترین کارها در دنیا است. یک کارگر بایستی آهن را به داخل کوره بریزد و یک نفر دیگر فلزات مذاب را در داخل کوره بهم می‌زند. پرتاب تراشه به بیرون عادی است. اما هراس منفجر شدن کوره هر لحظه با کارگران است. در برخی از حوادث جنازه قربانیان قابل تشخیص نیست و بدن‌ها به تکه‌ای ذغال سوخته تبدیل می‌شود.

تعداد حادثه کارگری در کارخانه‌های فولاد کشور بسیار زیاد است. هر ماه و سال چندین حادثه منجر به فوت داریم. اما اراده‌ای برای پایان دادن به این حوادث وجود ندارد. مجازات‌های ناچیز کارفرمایان را به نگه‌ داشتن این تعادل تشویق می‌کند. انفجار کوره از مهم‌ترین علل بروز حوادث در کارخانه‌های ذوب فلزات می‌باشد. در بسیاری از کشورها این حوادث به تعطیلی و یا جریمه‌های سنگین کارفرما منجر می‌شود.

کشته و مصدوم شدن ۲ محیط‌‌بان

در یک حادثه کارگری دیگر بر اثر انفجار کپسول گاز در اتاقک محیط‌بانی، یک محیط‌بان کشته و یک تن دیگر زخمی شد. این حادثه در منطقه خانگرمز منطقه تویسرکان همدان رخ داد. در اثر این حادثه یک محیط‌بان به نام حشمت‌الله ملکی بر اثر شدت جراحات جان باخت. محیط‌بان دیگر به نام حامد ممیوند نیز مصدوم و در بیمارستان بستری است.

سران حکومت در بن‌بست بحران‌ها، توجهی به وضعیت کارگران ندارند. آنها تنها به فکر سرقت هر چه بیشتر ثروت‌های عمومی هستند. ثروت‌هایی که متعلق به کارگران و سایر اقشار جامعه ایران است. بهبود وضعیت اقتصادی کارگران از یک تغییر سیاسی و اجتماعی در کل کشور می‌گذرد که لازمه آن تغییر حاکمیت ضدکارگری است.