کمبود آب آشامیدنی آبیک از معضلاتی است که مردم این شهرستان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. طبق اخبار و کلیپ‌هایی که از این شهرستان در فضای مجازی منتشر شده است، مردم آبیک برای تهیه آب آشامیدنی به روستاهای اطراف هجوم آورده‌اند.

شهرستان آبیک یکی از  شهرستان‌های استان قزوین است که دارای ۵ دهستان و ۱۶۲ آبادی می‌باشد.

آبیک از شمال شرقی به شهرستان‌های ساوجبلاغ و هشتگرد و از جنوب به شهرستان نظرآباد و از سمت غرب نیز به شهرستان‌های البرز و محمدیه منتهی می‌شود. این شهرستان اساسا بافت کشاورزی دارد و عمده ساکنان آن از مهاجرانی هستند که از آذربایجان به این مکان مهاجرت کرده‌اند.

شهرستان آبیک یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است. اما شهرک صنعتی آبیک قلب اقتصادی این شهر به شمار می‌رود و کارخانه سیمان آبیک شناخته شده‌ترین کارخانه این شهرستان می‌باشد.

مردم آبیک در نزدیکی سد طالقان تشنه هستند

شهرستان آبیک با بیش از ۱۰۰ کارخانه و شرکت صنعتی و دارای جایگاهی به عنوان قطب کشاورزی کشور از مشکل آب در رنج است. با سیاست‌هایی که مافیای آب بر سر آب‌های این منطقه آورده است، در اولین ماه سال ۱۴۰۱، مردم این شهرستان برای تهیه آب آشامیدنی به روستاها روی آورده‌اند.

آب آشامیدنی آبیک از جمله موضوعاتی است که بدلیل وجود سد طالقان در ۱۵ کیلومتری آن نباید وجود داشته باشد. اما مافیای آب بر این سرمایه ملی نیز چنگ انداخته و مردم این مناطق را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.