در حالی که تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با برتری در برابر تیم برزیل، به قهرمانی در مسابقات بین قاره ای در امارات متحدۀ عربی دست یافت، کمیتۀ فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال با صدور بیانیه ای در واکنش به اقدام نمادین ملی پوشان در حمایت از اعتراضات مردمی در ایران، اعلام کرد که با بازیکنان خاطی به دلیل «اخلاق غیرحرفه‌ای» طبق مقررات برخورد می شود.

در پی حرکت نمادین سعید پیرامون که به جای خوشحالی پس از گل در مسابقات فینال جام بین‌قاره‌ای، با قیچی کردن موهای خود دست به یک پرفرمنس اعتراضی زد و همچنین سکوت ملی پوشان فوتبال ساحلی ایران به هنگام پخش سرود ملی، کمیته فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی با صدور بیانیه ای، از برخورد با بازیکنانی که اخلاق حرفه ای را رعایت نکرده اند، خبر داد.

در این بیانیه که در روز دوشنبه ۱۶ آبان منتشر شده، آمده است: «برخی از بی خردان و فرصت طلبان قصد داشتند با حضور در اطراف استادیوم محل برگزاری مسابقه، این موفقیت‌ها را کمرنگ جلوه دهند و تمرکز تیم ملی را بر هم بزنند که خوشبختانه موفق نشدند».

کمیته فوتبال ساحلی ایران در ادامه این بیانیه تأکید کرد: «بر اساس مقررات جمهوری اسلامی ایران و منشور اخلاقی المپیک و قوانین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، مبنی بر رعایت اصول حاکم بر ورزش فوتبال و پرهیز از هرگونه رفتارهای سیاسی در میادین ورزشی، با اشخاصی که در این خصوص اخلاق حرفه‌ای و ورزشی را رعایت ننموده‌اند، طبق مقررات رسیدگی خواهد شد».

همزمان، روزنامۀ دولتی «ایران»، در روز دوشنبه، خواستار جلوگیری امارات متحده عربی از سر داده شدن شعارها علیه جمهوری اسلامی در مسابقات فوتبال ساحلی ایران در این کشور شد و نوشت: «وگرنه تبعات این اقدام خصمانه به زودی دامن این کشور را خواهد گرفت.»

ملی‌پوشان فوتبال ساحلی ایران پس از پیروزی ۲ بر یک، مقابل تیم برزیل در فینال، به عنوان قهرمانی دست یافتند اما پس از دریافت کاپ قهرمانی شادی نکردند و در سکوت جام را بالای سر بردند.

همچنین این بازیکنان هنگام پخش سرود ملی پیش از دیدار با تیم برزیل در امارات، سکوت کردند که این حرکت در جهت همراهی با اتفاقات دو ماه گذشته تعبیر شد. این در حالی است که صداوسیمای ایران از میانه‌های پخش سرود ملی، تصاویر آرشیوی را به نمایش گذاشت.

در همین حال، اقدام نمادین قیچی کردن مو توسط سعید پیرامون بازیکن اهل بلوچستان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران پس از گلزنی به برزیل در مسابقات فینال جام بین‌قاره‌ای که شامگاه یک‌شنبه ۱۵ آبان در امارات متحدۀ عربی برگزار شد، بلافاصله مورد توجه رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

علی کریمی ستاره سابق فوتبال ایران، مهرداد پولادی بازیکن سابق تیم ملی و علی دایی اسطوره فوتبال ایران، با انتشار پیام هایی در شبکه‌های اجتماعی، از این اقدام بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی تمجید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *